W PP seniorzy i juniorzy

W środę odbędą się mecze drugiej rundy okręgowego Pucharu Polski. Do rywalizacji przystąpi pierwsza ekipa Chrobrego i mający coraz częściej ogrywać się w piłce seniorskiej nasi juniorzy starsi wstawieni w miejsce rezerw. Oba spotkania głogowskich ekip rozegrane zostaną na wyjazdach i rozpoczną się o godz. 16:00.
Podopieczni Janusza Kubota udadzą się do pobliskich Grębocic na mecz z tamtejszą Spartą. Ta jest beniaminkiem klasy okręgowej, w której od początku rozgrywek poczyna sobie całkiem śmiało, w pięciu spotkaniach inkasując 9 punktów. O sile tego zespołu w znacznej mierze decyduje Jarosław Helwig, w przeszłości jedna z bardziej kojarzonych twarzy MZKS-u. Popularny „Helas” już w klasie A zdobył dla swojej drużyny 50 goli. W składzie Sparty są także bracia Tadajewscy.
Z kolei drużyna Pawła Rząsy w Nielubi zmierzy się z tamtejszą Iskrą. Ta po trzech pierwszych kolejkach plasuje się na 3. miejscu w rozgrywkach klasy A. Juniorzy starsi Chrobrego rywalizowali już w poprzedniej edycji okręgowego PP. Wówczas potknęli się na jeszcze pierwszym starciu, przegrywając na wyjeździe z Orłem Czerna 2:3.