W sobotę z Dozametem

Piąty sparing w okresie przygotowawczym rozegra w sobotę, tj. 18. lutego, nasza drużyna. Przeciwnikiem Chrobrego będzie nowosolski Dozamet. Spotkanie, które pomarańczowo-czarni po raz kolejny rozegrają na sztucznym boisku w Zielonej Górze, rozpocznie się o godz. 15:00. Głogowianie do meczu przystąpią w pełnym składzie, więc przekonamy się na co możemy liczyć wiosną…

18.02.2006 – 16:55 – Fuler
Chrobry Głogów – Dozamet Nowa Sól 3-0

Poniżej relacja z meczu napisana przez fana obecnego w Zielonej Górze – TiGeRa, za którą dziękujemy:

Chrobry Głogów vs. Dozamet (Arka) Nowa Sól 3:0 (2:0)

Bramki: Cackowski (20minuta), Druciak (35minuta), Szuszkiewicz (70minuta)

Spalone: Chrobry – 6, Arka – 8
Rzuty Rożne: Chrobry – 8, Arka – 9
Faule: Chrobry – 11, Arka – 14
Strzały na Bramke: Chrobry – 13, Arka – 9

Składy:
Chrobry: Golba (Cuper 46) – Błauciak, Smolin, Puchalski, Niedźwiedź (Pojnar 67), Trznadel, Piotrowski (Kowalski 68), Plewko (Winniczuk 46), Cackowski, Druciak, Rośmiarek (Szuszkiewicz 46)

Arka: Łoboda, Rumińkiewicz, Bodzianny, Galewicz, Rubacha, Walter, Kałużny, Bugaj, Winograd, Cal, Ekiert

1. polowa

1′ – Chrobry rozpoczyna
4′ – podanie Trznadla do Rośmiarka, ten strzela z 16metrów wprost w bramkarza
6′ – Piotrowski do Druciaka, jednak bramkarz Arki uprzedza naszego napastnika na 10metrze
8′ – Trznadel do Druciaka, znowu bramkarz Arki szybszy od naszego napastnika
10′ – Trznadel przejmuje piłkę, zagrywa do Piotrowskiego, ten robi rajd prawą stroną boiska, jednak piłka po jego dośrodkowaniu wychodzi na rzut rożny
11`- dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłkę zgrywa któryś z obrońców Arki wprost pod nogi Niedźwiedzia, ten strzela z 17metrów jednak piłka odbija się od zawodników Arki, którzy rozgrywają kontrę w kombinacyjny sposób, po rajdzie któregoś z zawodników Arki, dośrodkowanie w pole karne jednak Golba górą
13′ – po stracie piłki w środku pola przez naszych piłkarzy, piłka zostaje zagrana na lewe skrzydło, zawodnik Arki ostro dośrodkowuje piłkę na 16 metr, tam nie pilnowany Nowosolanin strzela jednak Golba broni
15′ – strata piłki w środku pola, zagrywanej przez Trznadla do Piotrowskiego
————-
cytat z ławki rezerwowych Chrobrego: Nie wejdę w ten ziąb na boisko i nie będę biegał jak głupi żyd.
————
20′ – przepiękne prostopadłe podanie Piotrowskiego do wbiegającego na pełnym gazie w pole karne Cackowskiego, ten nie daje żadnych szans bramkarzowi Arki – 1:0 !!!
25′ – rzut rożny dla Arki, dośrodkowanie z lewej strony, najwyżej do piłki wyskakuje jeden z zawodników Arki, jednak jego strzał głową broni Golba
30′ – kolejne precyzyjne prostopadłe podanie Piotrowskiego, tym razem do Druciaka, jednak ten nie wykorzystuje sytuacji sam na sam
34′ – przed lewym narożnikiem pola karnego, w niebezpieczny sposób nogę unosi jednej z zawodników Arki, sędzia słusznie zarządza rzut pośredni
35′ – Perfekcyjne dośrodkowanie Piotrowskiego w pole karne, najwyżej do piłki wyskakuje Druciak i ten pewnym strzałem głową podwyższa wynik na 2:0 !!!
40′ – atak pozycyjny piłkarzy Arki, piłka trafia pod nogi jednego z napastników tej drużyny który oddaje groźny strzał, jednak i tym razem Golba na posterunku
44′ – Plewko do Niedźwiedzia, ten z 17metrów strzela jednak zbyt lekko i piłkę broni bramkarz Arki

2. połowa

48′ – kontra Arki po rzucie rożnym dla Chrobrego, lewą stroną przedziera się zawodnik Arki, dośrodkowuje w pole karne, piekielnie mocny strzał jednego z napastników Arki jednak słupek ratuje Chrobrego przed utratą bramki
50′ – strata piłki przez piłkarzy Arki, Trznadel do Piotrowskiego, ten mija 3 zawodników Arki, podaje do dobrze ustawionego Winniczuka, ten dośrodkowuje jednak nikt nie zamyka akcji
55′ – po zagraniu ręką przez Smolina sędzia odgwizduje rzut wolny; strzał z 17metrów zawodnika Arki trafia w mur, dobitka chodź piekielnie mocna, jest jednak nieskuteczna
58′ – dwa groźne strzały zawodników Arki po rzucie rożnym najpierw z lewego potem z prawego narożnika pola karnego
65′ – strata piłki piłkarzy Arki, Piotrowski zagrywa piłkę do Niedźwiedzia, ten dośrodkowuje do Rośmiarka, który jednak mija się z piłką
70′ – piękna oskrzydlająca akcja Chrobrego, Kowalski dośrodkowuje piłkę w pole karne, Strzał Druciaka odbija bramkarz Arki, Szuszkiewicz dobija – 3:0 – Arka na kolanach:)
76′ – Groźny atak Arki, po dośrodkowaniu z lewej strony piłkę łapie Cuper
78′ – rzut rożny dla Arki, piłka dośrodkowana na 7 metr, wybicie piłki przez obrońców Chrobrego wprost pod nogi zawodnika Arki, strzał z 16 metrów, w samo okienko (lewe) – Cuper broni – wspaniała obrona
80′ – Puchalski traci piłkę, strzał z 15metrów broni Cuper
85′ – Puchalski za lekko zagrywa piłkę do Smolina, futbolówkę przechwytuje zawodnik Arki, jednak strzela obok słupka
89′ – kontra Chobrego po rzucie rożnym, jednak piłkę w środku pola traci Winniczuk
90′ – koniec meczu. Chrobry: 3, Arka: 0

3 pytania do Trenera Chrobrego Romualda Kujawy:

1. Jak pan ocenia postawę zespołu?
Uważam, że było to bardzo pożyteczne spotkanie, wygraliśmy dosyć gładko, skuteczność była dosyć dobra, chociaż szczególnie w drugiej połowie mieliśmy mnóstwo sytuacji, gdzie powinny paść bramki, jednak zabrakło skuteczności. Uważam, że dzisiaj wystąpiliśmy w składzie dosyć optymalnym, mam jeszcze troszeczkę pretensji do zawodników którzy grali w środku pola – mam tu na myśli Mateusza i Tomka Trznadla, brakowało przede wszystkim tego krycia, była widoczna dziura między atakiem a obroną.

2. Czy jest pan zadowolony z gry graczy wstawionych w 2 połowie meczu?
Jestem na ogół zadowolony ze wszystkich zawodników którzy dzisiaj grali, dali z siebie dużo.

3. Nad czym jeszcze musi pan popracować z piłkarzami, żeby ta gra była bardziej efektywniejsza?
Na dzień dzisiejszy musimy więcej trenować na boisku, ponieważ ostatnio ciągle trenowaliśmy na hali, i były to treningi bardziej siłowe, musimy popracować nad dokładnością podań, przede wszystkim dośrodkowań.

źródło: TiGeR