W sobotę jednak u siebie

Jednak na własnym terenie piłkarze Chrobrego rozegrają najbliższy mecz sparingowy. W sobotę do Głogowa przyjedzie IV-ligowa Sprotavia Szprotawa, a z którą spotkanie zostanie rozegrane na drugiej płycie i rozpocznie się o godz. 11:00.
Sprotavia w poprzednim sezonie zajęła 6. miejsce w IV lidze lubuskiej. W tym okresie przygotowawczym mierzyła się już z jednym z III-ligowców naszej grupy, pokonując Tęczę Krosno Odrzańskie 3:2.
Zmianie uległ także dalszy harmonogram gier kontrolnych. Na tydzień przed startem rozgrywek podopieczni Janusza Kubota nie wyjadą do Iłowej, tylko do Świdnicy na pojedynek z tamtejszą Polonią, także głośno wyrażającą II-ligowe aspiracje.
Do obsadzenia pozostał jeszcze jeden termin. Na chwilę obecną rozmowy trwają i nadal na 100 procent nie wiadomo kto zmierzy się z Chrobrym w środę 29 lipca.
Niewiele więcej pewnych informacji dostarcza sytuacja kadrowa głogowian. Z klubem dogadał się 21-letni Paweł Łużny i ostatecznie będzie jednym z trzech bramkarzy. Z kolei spośród testowanych piłkarzy na treningach pojawia się cały czas ta sama trójka: Michał Łużny (brat Pawła), Szymon Zboralski i Ihor Bykanow, ale żaden nie związał się jeszcze kontraktem z klubem.