W środę juniorzy, w czwartek derby trampkarzy i młodzików ze Szkółką

W środę swoje mecze mają juniorzy Chrobrego. W klasie okręgowej juniorów starszych podopiecznych Pawła Rząsy czeka trudniejsze zadanie, bowiem ich rywalem będzie 6. w tabeli Kaczawa Bieniowice. Przeciwnik głogowian w rundzie wiosennej przegrał dwukrotnie, ale ze ścisłą czołówką. W Jaworze z Kuźnią 1:3 i ostatnio u siebie z Chojnowianką 1:2, co wstydu im nie przynosi, a wręcz przeciwnie – pozytywnie świadczy o zespole. Wierzymy jednak w pewne 3 punkty Chrobrego. Innej możliwości nie wyobrażają sobie nawet sami zawodnicy. Dla części z nich awans do LDJ-ki byłby czymś więcej.
– Kończę wiek juniora, kończę szkołę, czas na studia, więc nie wiem co dalej z piłką. Dlatego tak bardzo zależy mi na tym awansie. W Chrobrym jestem od ośmiu lat i czas spędzony tutaj wspominam dobrze. Ciężko będzie odejść, ale trzeba. A żeby odejść czując się spełnionym, z czystym sumieniem i podniesioną głową, musimy awansować – mówi jeden z piłkarzy Chrobrego, Marcin Nowak.
Więcej o meczu z Kaczawą pisze strona internetowa JS głogowskiego klubu www.chrobryjs.futbolowo.pl/chrobryjs. Zapraszamy i na witrynę i mecz, który rozegrany zostanie na boisku na os. Piastów (obok O.K. Parku) i rozpocznie się o godz. 15:30.

Z kolei o godz. 17:00 na tym samym boisku pierwsza ekipa juniorów młodszych Chrobrego podejmie legnicką Miedź. I już w zasadzie nic więcej pisać nie trzeba, bo rangę derbów z Miedzią zna każdy z nas. Co prawda liderujący Chrobry ma przewagę 16 punktów nad 4. w tabeli Miedzią, ale to tylko liczby. A głogowsko-legnickie starcia mają swoją odrębną historię.
– Przyda nam się wsparcie fanów. Musimy odzyskać wiarę we własne możliwości, bo ostatnio nie gramy na najwyższym poziomie – powiedział napastnik Chrobrego, Kamil Piotrowski.
Druga drużyna MZKS-u w 19. kolejce pauzuje.

A już w najbliższy czwartek głogowskie derby trampkarzy i młodzików. W godz. 15:30 na III płycie GOS na boisko wyjdą ci pierwsi, zaś o 17:00 do gry włączą się ich młodsi koledzy. Jesienne mecze były dla Szkółki. Jej trampkarze wygrali 3:2, choć głogowianie prowadzili już 2:1, natomiast młodzicy ograli Chrobrego 6:4. Oba pojedynki dostarczyły dużo emocji i przyciągnęły sporą ilość widzów. Nie tylko rodziców walczących na murawie chłopców. Może dlatego, że futbol w tym wieku jest w najczystszej i najprawdziwszej postaci. Miło się to ogląda. Emocji nie może zabraknąć również w czwartek i sam pojedynek Chrobrego ze Szkółką w 100 procentach gwarantuje, że nie zabraknie. Na papierze gospodarzem jest Chrobry. Powodzenia panowie!

ŚRODA, 22 KWIETNIA:

Klasa okręgowa juniorów starszych
Boisko na os. Piastów Śl., godz. 15:30
Chrobry Głogów – Kaczawa Bieniowice

Klasa okręgowa juniorów młodszych
Boisko na os. Piastów Śl., godz. 17:00
Chrobry Głogów – Miedź Legnica

CZWARTEK, 23 KWIETNIA:

Liga Dolnośląska Trampkarzy
III płyta GOS, godz. 15:30
Chrobry Głogów – Szkółka Piłkarska Głogów

Liga Dolnośląska Młodzików
III płyta GOS, godz. 17:00
Chrobry Głogów – Szkółka Piłkarska Głogów