W środę ze Skalnikiem

Meczem ze Skalnikiem Gracze nasi piłkarze zakończą 26. serię spotkań III ligi gr. 3. Początek spotkania w środę o godz. 17:00 na stadionie przy Wita Stwosza. Do zdobycia jest sporo, bowiem inkasując komplet punktów zapewnimy sobie 4. pozycję przynajmniej na najbliższe kilkanaście dni, zmniejszając tym samym dystans do czołowej trójki.
Brzmi obiecująco, a jeszcze bardziej raduje realna możliwość „wdrapania się” na najniższy stopień podium III-ligowej tabeli. Któraś z drużyn walcząca o awans na pewno pogubi punkty. Wystarczy spojrzeć na kolejki nr 27 i 30, w których legnicka Miedź zmierzy się kolejno z GKS-em w Jastrzębiu i Odrą na własnym terenie. 3. lokata na finiszu rozgrywek będzie niezmiernie cieszyła oczy. Nie trzeba też specjalnie udowadniać, że mogą wyniknąć z niej same korzyści. Jakie? Być może da powody, dzięki którym pewni ludzie w naszym mieście zauważą, że przyszłością Głogowa jest nie tylko nadzwyczaj popularna ostatnio piłka ręczna… Mniej optymistycznie spogląda na wszystko trener Kujawa – ”Zespół uwierzył w siebie. Gramy coraz lepiej, a dodatkowo mamy korzystny terminarz. Pierwsza trójka zespołów jest raczej poza naszym zasięgiem, ale czwarte miejsce jest jak najbardziej realne.” Póki co wystarczy „tylko” wygrać w najbliższym pojedynku. „Tylko”? Potyczka z beniaminkiem z Graczy wcale nie będzie łatwą przeprawą. Zawodnicy Skalnika całkiem śmiało poczynają sobie w lidze, przez co mają szansę na dłużej w niej zagościć. O tym przekonała się Pogoń Świebodzin, a nawet Odra Opole, którzy wiosną tracili punkty w bezpośrednich starciach z „zielono-czarno-żółtymi”.

SKALNIK W RUNDZIE WIOSENNEJ:

u siebie:

Dozamet Nowa Sól 1-1
Odra Opole 1-1
Gawin Królewska Wola 0-1
Polar Wrocław 2-0

na wyjeździe:

GKS Jastrzębie 1-3
Miedź Legnica 1-3
Pogoń Świebodzin 1-0

Bilans: 7 meczy – 2 zwycięstwa – 2 remisy – 3 porażki – bramki: 7-9
Aktualna pozycja w tabeli: 11 (31 pkt.)

Jesienią w Graczach lepsi okazali się pomarańczowo-czarni, którzy pokonali beniaminka 2-1, po dwóch trafieniach Radosława Druciaka – kolejno w 33 i 85 minucie. Tak jak wtedy my nie pojawiliśmy się na meczu, tak teraz daremnie spodziewać się fanów Skalnika. Takowi jednak istnieją i całkiem niedawno mieli swój wyjazdowy epizod w III-ligowych szeregach.

Pozostaje jeszcze wspomnieć o tym, co robili piłkarze naszego przeciwnika w ostatni weekend, czyli wtedy, gdy planowo powinien odbyć się pojedynek obu drużyn. Otóż wyjechali oni do… Niemiec, gdzie w ramach pojednania miast partnerskich rozegrali 2 mecze towarzyskie. Oba zresztą przegrali.

Czego spodziewać się po środowym widowisku? Zespół Skalnika zamuruje dostęp do własnej bramki, a jak się gra z defensywnie nastawionym rywalem pokazała I połowa spotkania z Polarem. Wystarczy chwila nieuwagi i…

Cała tabela – TUTAJ.