W Wałbrzychu wygrywają tylko młodsi

Z wyprawy do Wałbrzych tylko juniorzy młodsi przywożą komplet punktów. W zaległej 18. kolejce Ligi Dolnośląskiej prowadzeni przez Lucjana Stelmacha gracze, po celnych trafieniach Jacka Ratajewskiego, Marcina Szewczyka i Kamila Chwałczyńskiego, pokonali miejscowego Górnika 3:2. Porażkę ponieśli jednak ich starsi koledzy, bo w tym pojedynku lepsi okazali się wałbrzyszanie, zwyciężając 2:0.

Juniorzy starsi kończyli w dziesiątkę, bo na kwadrans przed końcem czerwoną kartkę za drugą żółtą obejrzał Kamil Walicki.
– Mecz był dość wyrównany. W pierwszej części nadzialiśmy się na kontry wałbrzyszan, tracąc w ten sposób obie bramki. Mimo przewagi po przerwie, już nie udało nam się odrobić strat. Bardzo szkoda wyniku, bo tego dnia miałem do swojej dyspozycji naprawdę mocny skład – powiedział szkoleniowiec JS Chrobrego Paweł Rząsa.

Spotkanie młodszych drużyn przebiegło pod dyktando głogowian. Niebezpiecznie zrobiło się dopiero w końcówce, gdy miejscowi za sprawą rzutu karnego doszli Chrobrego na jedną bramkę, jednak wówczas był już doliczony czas gry i właściwie po meczu.
– Wynik może na to nie wskazuje, ale przez większą część pojedynku mieliśmy więcej z gry i wygraliśmy zasłużenie. Górnik przycisnął nas dopiero w końcowych minutach – podsumował trener Lucjan Stelmach.

LDJS: Górnik Wałbrzych – Chrobry Głogów 2:0 (2:0)
Chrobry: Kwiatkowski – Niewieściuk, Nomejko, Waszkinel, Piotrowski, Morawski (46 Walicki), Ciechelski, Filbier, Żmijowski, Szala, Zarębski.
Czerwone kartki: Walicki (Chrobry) 75 (dwie żółte).

LDJM: Górnik Wałbrzych – Chrobry Głogów 2:3 (1:1)
Bramki: Ratajewski 30, Szewczyk 65, Chwałczyński 70.
Chrobry: Hetman – Mucha, Łysowski, Żelazowski, Wośkowiak (60 Niedośpiał), Jaworski (60 Kycej), Ratajewski, Chwałczyński, Przymus J. (65 Przymus P), Grzesiński, Sanojca (60 Szewczyk).