Walka do końca popłaca. Głogów z placem zabaw!

Plac zabaw o wartości 30 000 zł stanie nie tylko w Słupcy, ale także w Głogowie. Tak zdecydowała Fundacja Muszkieterów, która organizowała sms-owy konkurs miast. W zabawie najbardziej czynny udział wzięli mieszkańcy właśnie obu miejscowości. Zwycięstwo ważyło się dosłownie w ostatnich minutach i ostatecznie Słupca, mając 14656 głosów, wyprzedziła głogowian o raptem 25… Fundacja, doceniając niezwykle zaciętą i pasjonującą rywalizację obu stron, postanowiła jednak nagrodzić placem zabaw także Głogów, w którym to kolejny teren dla dzieci stanie jeszcze w tym roku. Warto było? Pewnie, że tak! Dziękujemy więc raz jeszcze. Za Wasze zaangażowanie i Wasze sms-y.

Treść pisma od Fundacji Muszkieterów:

Od dziś głogowianie mogą się cieszyć równorzędną wygraną w konkursie „Zagłosuj na swoje miasto” organizowanym przez Grupę Muszkieterów. Muszkieterowie, zadecydowali, że podobnie jak Słupca, Gogów otrzyma nowoczesny i bezpieczny plac zabaw o wartości blisko 30 000 złotych. Grupa Muszkieterów doceniła wspaniałą postawę mieszkańców, którzy pokazali jak powinna wyglądać prawdziwa, zdrowa rywalizacja.

W głosowaniu sms-owym Głogów zdobył drugie miejsce, oddając 14 631 głosów, a więc tylko o 25 mniej niż Słupca, zwycięzca konkursu. Ze względu na wytrwałość, silną motywację i zaangażowanie w sprawy społeczne, mieszkańcy, pomimo przegranej z konkurentem zostaną jednak nagrodzeni przez Muszkieterów placem zabaw. W Głogowie w walkę o plac zabaw zaangażowali się członkowie stowarzyszenia kibiców klubu MZKS „Chrobry” Głogów oraz internauci, którzy zachęcali innych na forach internetowych i portalach społecznościowych do głosowania w konkursie.

Byłem pod ogromnym wrażeniem poświęcenia mieszkańców Głogowa w walce o fundowany przez nas plac zabaw. Taki rodzaj rywalizacji to dla głogowian powód do dumy. To co chciałbym podkreślić, to sposób, w jaki mieszkańcy przyjęli informację o wygranej swojego konkurenta, Słupcy. Pogratulowali słupczanom i poprosili Fundację o wsparcie. Otrzymaliśmy wiele e-maili z prośbą o przyznanie nagrody także mieszkańcom Głogowa. Zadecydowaliśmy, że tak wspaniałe postawy trzeba nagradzać i dlatego wybudujemy plac zabaw także w tym mieście. – powiedział Marek Feruga, Prezes Fundacji i Grupy Muszkieterów w Polsce.

Montaż urządzeń na placu zabaw w Głogowie, podobnie jak w przypadku Słupcy, nastąpi jeszcze w tym roku, zaraz po tym jak władze miasta wyznaczą odpowiednie do tego miejsce. Otwarcie nowego placu zabaw w Głogowie uświetni występ profesjonalnych aktorów z Teatru Wariaté dla dzieci z Poznania.
Przede wszystkim chciałbym pogratulować słupczanom pierwszego miejsca w rywalizacji o plac zabaw Muszkieterów. Ostatni dzień zabawy był bardzo emocjonujący. Ostateczny wynik zaskoczył oraz pokazał jak niewiele zabrakło i jak duże zaangażowanie było po obu stronach. Szczególne podziękowania należą się członkom klubu MZKS Chrobry Głogów – za sportowe podgrzewanie do walki. Dziękuję wszystkim mieszkańcom uczestniczącym w konkursie oraz pracownikom Intermarché i Bricomarché. Dla Was wszystkich powstanie Plac Zabaw Muszkieterów. Wspólnie z właścicielem Intermarché ze Słupcy chcielibyśmy przelać ducha sportowej rywalizacji między słupczanami i głogowianami na inne pola, aby budować relacje między tymi miastami – powiedział Janusz Bartkowiak, właściciel Intermarché z Głogowa.

Organizowany przez Grupę Muszkieterów konkurs jest częścią ogólnopolskiej kampanii społecznej „Place Zabaw Muszkieterowie” i został zorganizowany już po raz drugi. W ramach trzech edycji kampanii, właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché zasponsorowali aż 57 placów zabaw. Tylko w ubiegłym roku aż 22. W ramach konkursu „Zagłosuj na swoje miasto” rok temu taki podarunek otrzymali mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego, którzy oddali najwięcej głosów na swoje miasto.

W wyniku głosowania 30% wartości każdego konkursowego sms-a zasiliło konto Fundacji Muszkieterów. Ranking wszystkich miast biorących udział konkursie można znaleźć na stronie www.placezabaw.muszkieterowie.pl w zakładce Konkurs „Zagłosuj na swoje miasto”.