Warta Poznań – CHROBRY 0:0

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie na szczycie II ligi zachodniej pomiędzy Wartą Poznań a Chrobrym Głogów. Dzięki temu remisowi, pomarańczowo-czarni utrzymali pozycję lidera rozgrywek. W Poznaniu nasz zespół mógł liczyć na wsparcie ponad 100-osobowej grupy kibiców, więcej w rozwinięciu newsa.

Wyjazd do Poznania zapowiadał się ciekawie z dwóch względów. Po pierwsze: zarówno Chrobry, jak i Warta to drużyny z czołówki ligi, w związku z czym mecz miał spore znaczenie dla górnej połówki tabeli. Po drugiej: w Poznaniu pomarańczowo-czarni byli dawno, dawno temu i zdecydowana większość obecnych wyjazdowiczów tego terenu jeszcze nie zaliczyła.

W kierunku Poznania ruszamy kilkanaście minut po godzinie 12, w sile dwóch autokarów oraz kilku osobówek. Podróż mija nam spokojnie i bez większych problemów, co powoduje, że na stadion Warty wchodzimy dobrą godzinę przed pierwszym gwizdkiem. Tak szybko przed rozpoczęciem meczu nie byliśmy dawno! Ogółem proces wchodzenia przebiegł dość sprawnie, chociaż sam sektor gości, jak i ogólnie stadion, przypominał nieco te, które odwiedzaliśmy w trzeciej lidze. Na płocie wieszamy tego dnia cztery flagi i od początku ruszamy z dopingiem dla naszego zespołu. Pod tym względem wypadliśmy mocno przeciętnie, choć zdarzyły się momenty mocnego zrywu, zwłaszcza w drugiej połowie. Nie zabrakło również pojedynczych tekstów pod adresem Grześka Rasiaka. Do wszystkiego chłop podchodzi jednak z dystansem i z tego miejsca serdecznie go pozdrawiamy! 🙂

Po meczu zakończonym bezbramkowym remisem, piłkarze podchodzą pod nasz sektor i dziękują za doping. Ostatecznie w Poznaniu zjawiło się 129 fanatyków Chrobrego. Powrót, podobnie jak droga w pierwszą stronę, minął spokojnie i w Głogowie meldujemy się jeszcze przed godziną 21.

Remis z Wartą pozwolił nam utrzymać pozycje lidera rozgrywek. Drugie miejsce zajmuje obecnie Górnik Wałbrzych, z którym zmierzymy się za dwa tygodnie, będzie ciekawie!