Weekend kibicowsko

Jeden z liczniejszych wyjazdów w drugiej lidze miał miejsce w tej kolejce. W 402 osoby do Sosnowca udali się kibice Rakowa Częstochowa. A jako że obecnie należy podkreślać choćby jedną odpaloną gdzieś w Polsce racę, to warto przywołać inny mecz z tego weekendu: w Łodzi fani Zagłębia Lubin do swojej oprawy wykorzystali kilkanaście środków pirotechnicznych.

II LIGA ZACHODNIA

Nielba Wągrowiec – Chrobry Głogów (91, w tym 3 Stilon Gorzów)

Zagłębie Sosnowiec – Raków Częstochowa (402)
Na mecz w Sosnowcu, Raków zamówił komplet 418 wejściówek. Udał się pociągiem specjalnym w sile 402 osób. Goście przygotowali jedną oprawę. Transparent z hasłem „Takie życie Fanatyka, że na łikend z domu znika” przyozdobiono użyciem flag na kij. Przed spotkaniem jeden z częstochowskich fanów stracił przytomność. Policja odmówiła zaalarmowania służb medycznych. Sportowo wygrał Raków, a związany z ruchem kibicowskim strzelec zwycięskiego gola w przypływie radości wskoczył na ogrodzenie, za którym stała grupa przyjezdnych. Dopingujących gospodarzy ok. 600.
Fot. rakow.com.pl / zaglebie.sosnowiec.pl

Tur Turek – Elana Toruń (192)
W Turku z Elaną 13-osobowe wsparcie z Widzewa Łódź. Goście nieco się spóźniają, przez co wchodzą przez całą połowę. Z dopingiem ruszają dopiero w drugiej części. Tego samego dnia Elana była obecna także w Olsztynie, wspomagając Jezioraka Iława (10 osób), i Chorzowie, gdzie zaprzyjaźniony Ruch podejmował Wisłę Kraków (5).

Fot. elanowcy.pl

MKS Kluczbork – ROW Rybnik (153)
Fani ROW-u jako kolejna ekipa podkreślili wzorowe wręcz wejście grupy do wyznaczonego sektora, co obecnie zdarza się rzadko niż rzadziej. Goście, którzy wywiesili pięć flagi, byli wspomagani przez 30 kibiców Górnika Zabrze.


Fot. row.rybnik.pl

Jarota Jarocin – Górnik Wałbrzych (31)
Poza Górnikiem, w Jarocinie obecny Zawisza Bydgoszcz (7). Podobną ilościowo, ok. 20-osobową załogę wystawili miejscowi, którzy mieli ze sobą dwie flagi.

Bałtyk Gdynia – Calisia Kalisz (0)

Czarni Żagań – Ruch Zdzieszowice (0)

Miedź Legnica – Bytovia Bytów (0)
Tego dnia Miedź wystawiła ok. 300-osobowy młyn.

Fot. legniczanin.pl

Chojniczanka Chojnice – GKS Tychy (0 – zakaz)
Po tym, jak klub ogłosił zakaz dla tyskich kibiców, fani Chojniczanki postanowili zbojkotować nadchodzące zawody i kupno karnetów na wiosenne mecze. Ostatecznie po rozmowach z działaczami protest zawiesili, tłumacząc, że zła wola była, ale nie po stronie włodarzy MKS-u, tylko policji. Tym samym spotkanie przebiegło w nie do końca grobowej atmosferze, ale też dalekie było od kibicowskiego święta. Gospodarze wystawili dwa stuosobowe młyny, które dopingowały od początku do końca.

REGION

ŁKS Łódź – Zagłębie Lubin (500)
Zagłębia komplet na ŁKS-ie. Z nim Odra Opole (32) i Falubaz Zielona Góra (25). Lubinianie podróżowali pociągiem, zaczynając od zbiórki o 4.20 rano. To w związku z wciąż nietypową godziną meczu, którego start wyznaczono na 13.30. Drogę do, a później z, urozmaicano m.in. poprzez odpalanie środków pirotechnicznych. Piro udało się ponadto wnieść na sam stadion w Łodzi, dzięki czemu zaprezentowano wszystko, co wcześniej przygotowano: sektorówkę z przerobionym motywem Slavka (oficjalna maskotka Euro 2012) w połączeniu z transparentem „Fuck Euro. Only Ultras.” Do tego flagi na kij w barwach klubu i wspomniane race w ilości 15 sztuk. Podczas spotkania wymiana uprzejmości z miejscowymi.Fot. zaglebie-lubin.pl

Lech Poznań – Śląsk Wrocław (1300)
Śląsk udał się pociągiem specjalnym. W komplecie był ubrany na zielono. W cenę za wyjazd wliczono bowiem koszulkę w klubowych barwach, którą później otrzymał każdy z uczestników wyprawy.

>
Fot. wks.pl

Sprotavia Szprotawa – Stilon Gorzów (240, w tym 90 Chrobry)

KS Polkowice – Kolejarz Stróże (0)