Woźniak, Kononowicz i Stepokura mają odejść

Bez występujących w pomocy Pawła Woźniaka (33 l., na zdjęciu), Macieja Kononowicza (23 l.) i bramkarza Łukasza Stepokury (22 l.) przygotowują się do rundy wiosennej piłkarze Chrobrego Głogów. Cała trójka, mimo że kontrakty każdego z zawodników jeszcze obowiązywały, definitywnie ma rozstać się z klubem. Definitywnie też powinny dobiec końca straty głogowskiego klubu.

Z całej trójki najdłużej (w jednostajnym wymiarze czasu) w Chrobrym przebywał Łukasz Stepokura, bo z tym związał się już z początkiem 2009 roku. Grał jednak bardzo rzadko. Zawsze był tylko tym drugim bramkarzem. Paweł Woźniak, jako wychowanek MZKS-u, po raz drugi przeszedł do Chrobrego w połowie 2009 roku. W minionej rundzie jesiennej był głównie rezerwowym. Na dziewięć występów zdobył jedną bramkę. Częściej pogrywał Maciej Kononowicz (od połowy 2010), bo zaliczył dziesięć spotkań, z czego połowę w wyjściowej „jedenastce”. Na więcej nie pozwoliły częściej przytrafiające mu się urazy.

W czwartek podopieczni Ireneusza Mamrota najpierw biegali na bieżni, a popołudniem korzystali z boiska. W międzyczasie szkoleniowiec zorganizował wewnętrzne spotkanie, a cała kadra znalazła też chwilę, by powstało jej zdjęcie do kalendarzy ściennych na rok 2011. Te pojawią się dość późno, ale lepiej tak, niż wcale.