Wrocławski cyrk…

… czyli Polar czy Ruch w IV lidze? Skomplikowała się nieco sytuacja ze spadkowiczem naszej grupy. W sobotę pojawiła się informacja, że Wrocławianom oddano wcześniej zabrane punkty, co wywołało salwy ironicznego śmiechu. Jak się teraz okazuje, śmiesznie może dopiero się zrobić… O tym artykuł Gazety Wyborczej:

Wszystko wskazuje, że Polar Wrocław spadł z III ligi, chociaż działacze tego klubu twierdzą, że ich zespół utrzymał się, gdyż PZPN zwrócił klubowi odebrane wcześniej trzy punkty.
Piłkarze Polaru Wrocław przegrali w sobotę u siebie 0:4 z Górnikiem Jastrzębie. Ta porażka oznacza, że wrocławski zespół skończył rozgrywki z dorobkiem 32 punktów, zajął przedostanie miejsce w tabeli i spadł z III ligi. Jednak działacze Polaru twierdzą, że ich zespół ma 35 punktów i zajął 11 miejsce w tabeli, które zapewnia utrzymanie. Argumentują, że Wydział Dyscypliny PZPN zwrócił klubowi wcześniej zabrane trzy punkty. – Dostaliśmy taką informację od działaczy z Lubuskiego Związku Piłki Nożnej, prowadzącego rozgrywki trzeciej grupy III ligi – twierdzi kierownik Polaru Władysław Tronina, który poinformował o tym dziennikarzy obecnych na sobotnim meczu Polaru.

Tymczasem informacjom działacza Polaru zaprzecza wiceprezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Gruchociak. – Ani ja, ani nikt z moich współpracowników nie dzwonił do Polaru – zapewnia Gruchociak – Nic mi nie wiadomo, żeby Polarowi zostały zwrócone punkty. Musielibyśmy o tym wiedzieć, gdyż ewentualna decyzja w sprawie Polaru musiałaby wpłynąć do naszego związku – dodaje.

Rewelacji przedstawicieli Polaru nie potwierdza także przewodniczący Wydziału Gier PZPN Wojciech Jugo. – Gdyby była taka decyzja, to bym o niej wiedział – podkreśla.

Przypomnijmy, że na początku rundy rewanżowej Polar został ukarany przez PZPN odjęciem trzech punktów. To kara za to, że klub nie wywiązał się ze zobowiązań finansowych wobec byłych piłkarzy klubu – Piotra Juraszka, Przemysława Boldta, Grzegorza Podstawka oraz Daniela Gizy.

Spadając do IV ligi, Polar dokonał rzeczy niebywałej – po pierwszej części sezonu zespół był liderem rozgrywek. Jednak w rundzie rewanżowej zdołał zremisować tylko cztery mecze, wszystkie pozostałe przegrał i został zdegradowany.

źródło: www.gazeta.pl