Wszystko od początku…

Przetarg na projekt i budowę centrum sportowego przy ul. Wita Stwosza, do którego stanęły firmy Budimex oraz Mitex, został unieważniony. Według prezesa Głogowskich Obiektów Sportowych Roberta Musiała powodów do podjęcia takiej decyzji było kilka:

„Po pierwsze – zgodnie z arbitrażem i decyzją, na którym byłem w środę w Warszawie, wszystkie uchybienia w ofercie Mitex-u potwierdziły się w ciałej rozciągłości. Po drugie zaś – ponieważ mijał termin 60-cio dniowy na złożenie wadium, poprosiłem obie firmy do jego przedłużenia, jednak Budimex tego nie uczyniła.”
To znaczy, że firma, która była znacznie bliżej zwycięstwa, sama wykluczyła się z procesu. Jeszcze w dniu dzisiejszym pojawiło się w prasie nowe ogłoszenia o zamówieniu. Teraz każda z zainteresowanych firm ma 15 dni na złożenie wniosków, a kolejne 20 przysługuje im na złożenie konkretnych ofert. Fakt ten jeszcze bardziej opóźnia rozpoczęcie i tak długo oczekiwanych prac remontowych – kilka dni temu informowaliśmy o maju, czerwcu, teraz przybliżonego terminu nie podaje nawet sam Musiał: „Ja mogę powiedzieć tylko tyle, że tą procedurę maksymalnie przyspieszamy. A jakie będą koleje na dalszych etepach, to czas pokaże…”
Pewna jest za to jedna rzecz – zdaje się, że wręcz komiczna historia tego przetargu jeszcze nie raz zaskoczy nas obrotem spraw…

za pośrednictwem: Radio Elka Głogów