Wygrać, nie lekceważąc

W sobotę o godz. 17:00 na stadionie w malutkim Dobrzeniu… Wielkim naszym rywalem będzie drużyna TOR-u (TOR – Techniczna Obsługa Rolnictwa). Mimo faktu, iż nasi rywale już od dłuższego czasu są pewni powrotu do IV ligi, nie znaczy to wcale, że możemy już teraz przypisywać sobie komplet punktów. Nic z tego. Przestrzegamy przed zlekceważeniem przeciwnika, który ze spadku tragedii nie robił, bo grę na poziomie III ligi traktuje jako naukę, nabranie doświadczenia. Ów nauka trwa cały czas, o czym ostatnio dosyć boleśnie przekonała się Szczakowianka. Do meczu trzeba podejść z należytym szacunkiem do rywala, świadomym powagi sytuacja (bo przecież w dalszym ciągu nie jesteśmy pewni utrzymania). Po prostu – trzeba wygrać. W języku niemieckim gol to… tor. Miejmy nadzieję, że te padną, ale do bramki ekipy z Dobrzenia. Zapraszamy na czat naszego serwisu, za pośrednictwem którego postaramy się o aktualne przekazywanie wyniku.

W rundzie wiosennej TOR wygrał raz (w przeciągu całego sezonu zaledwie dwa), a jego wyższość w Dobrzeniu uznać musiał Stilon. O wyprawie do woj. opolskiego z pewnością chciałby zapomnieć także Raków, który uratował remis w 90. minucie, a o ostatniej potyczce Szczakowianka, o której wspomniano wyżej. Pozostałe wiosenne spotkania w wykonaniu podopiecznych Janusza Wygasia zakończyły się ich porażkami.

28. seria spotkań nie rozstrzygnie kto zajmie miejsce premiowane udziałem w barażach o II ligę, ale na pewno powie więcej o ekipach z dolnych rejonów tabeli. W interesujących nas spotkaniach skazana na klęskę Szczakowianka udaje się na Bukową, Dozamet podejmie Stilon, Pogoń zmierzy się na własnym terenie z Polonią, Skalnik przymierza się do wyjazdu do Częstochowy, natomiast rezerwy Zagłębia na stadionie w Lubinie wyjdą naprzeciw Lechii, która zresztą, jak donosi prasa, nie może być pewna, że rzeczywiście tam dotrze…