Wyjazdowy zakaz anulowany; za miesiąc Częstochowa!

W ostatni czwartek Komisja Dyscyplinarna PZPN podjęła decyzje dotyczące zakazów wyjazdowych dla zorganizowanych grup kibiców kilku ekip. W związku z tym anulowany został nałożony na nas 29 listopada dwumeczowy zakaz wyjazdowy, który obejmował mecze z Rakowem Częstochowa oraz Turem Turek.

Zakaz został nałożony po listopadowym meczu z Górnikiem Wałbrzych. Zniesienie go oznacza, że już za ponad miesiąc czeka nas pierwszy wyjazd od wspomnianego meczu z Górnikiem. Druga liga zachodnia swoje rozgrywki wznowi w drugi weekend marca.

Komisja Dyscyplinarna postanowiła, co następuje:

– na podstawie art. 165 ust 1 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN – darować klubowi Chrobry Głogów karę dyscyplinarną zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na mecze z udziałem klubu w wymiarze 2 (dwóch) meczów, orzeczoną przez KD dnia 29 listopada 2012 roku.

– na podstawie art. 165 ust 1 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN – darować klubowi GKS Gieksa Katowice karę dyscyplinarną zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na mecze z udziałem klubu w wymiarze 4 (czterech) meczów, orzeczoną przez KD dnia 22 listopada 2012 roku.

– na podstawie art. 165 ust 1 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN – darować klubowi RKS Radomiak 1910 Radom:

1. karę dyscyplinarną zakazu rozgrywania 1 (jednego) meczu z udziałem publiczności, na całym obiekcie sportowym, w miejscowości będącej siedzibą klubu, orzeczoną przez KD dnia 15 listopada 2012 roku oraz;

2. karę dyscyplinarną zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na jeden mecz z udziałem klubu, orzeczoną przez KD dnia 17 października 2012 roku.

– na podstawie art. 165 ust 1 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN – darować klubowi Raków Częstochowa karę dyscyplinarną zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na mecze z udziałem klubu w wymiarze 3 (trzech) meczów, orzeczoną przez KD dnia 18 października 2012 roku.