Zabawy na śniegu

W towarzyskim pojedynku rozegranym na drugiej płycie głogowskiego stadionu piłkarze Chrobrego pokonali BKS Bolesławiec 4-0 (1-0). Mecz rozgrywany na zaśnieżonym boisku, prowadzony był pod dyktando Głogowian, którzy zaprezentowali całkiem przyzwoity poziom.

W towarzyskim pojedynku rozegranym na drugiej płycie głogowskiego stadionu piłkarze Chrobrego pokonali BKS Bolesławiec 4-0 (1-0). Mecz rozgrywany na zaśnieżonym boisku prowadzony był pod dyktando Głogowian, którzy zaprezentowali całkiem przyzwoity poziom.

Chrobry Głogów vs. BKS Bolesławiec 4:0 (1:0)
Bramki: Cackowski 42′, Dębczak 70` (samobójczy), Smolin 83′, Węglarz 87′ (karny).

Spalone: Chrobry – 12, BKS – 4
Rzuty rożne: Chrobry – 10, BKS – 6
Faule: Chrobry – 8, BKS – 14
Strzały na bramkę: Chrobry – 23, BKS – 11

Składy:
Chrobry: Golba – Smolin, Papuszka, Błauciak, Kwiatkowsi, Trznadel, Plewko (Winniczuk 67′), Piotrowski (Kowalski 67′), Cackowski (Pojnar 67′), Druciak (Węglarz 67′), Muzeja – testowany (Sybis 67′)

Bolesławiec: Przykłota, Pietrzak, Nitarski, Dembczak, J. Jasiński, Rostowski, Nowak, Ciliński, Walusiak, T. Jasiński, Szaja

Minuta po minucie:

1. połowa

1′ – rozpoczynają goście
4′ – Trznadel do Piotrowskiego, ten biegnie do narożnika boiska, jednak jego dośrodkowanie zostaje zablokowane przez obrońcę z Bolesławca.
5′ – wrzucenie piłki z rzutu rożnego na długi słupek, Muzeja głową ostro bije piłkę, jednak bramkarz gości jest na posterunku
6′ – szybka kontra gości prawą stroną boiska, dośrodkowanie na 16 metr, mocny strzał jednego z zawodników gości, jednak Golba na posterunku.
8′ – mocny strzał Trznadla z 20 metrów, jednak wprost w bramkarza.
10′ – strata piłki przez Cackowskiego, kiedy wydawało się, że gości wyjdą z szybką kontrą z dobrej strony pokazał się Błuaciak, który przechwytuje futbolówkę.
12′ – atak pozycyjny zawodników Chrobrego, strzał Druciaka nad poprzeczką
13′ – Piotrowski do Plewki, ten do wychodzącego Trznadla który z pierwszej piłki zagrywa do Muzeji, Muzeja strzela wprost w bramkarza gości
15′ – Cackowski traci piłkę przed polem karnym gości, którzy wyprowadzają kontrę, jednak Smolin przechwytuje piłkę
16′ – Trznadel do Plewki, ten do Muzeji, którego strzał z lewej strony blokuje obrońca gości
20′ – Plewko traci piłkę, drużyna z Bolesławca wychodzi z kontratakiem, w szybkim tempie przechodzą środek pola grając „z klepki”, wysunięcie piłki przed pole karne Chrobrego do nadbiegającego zawodnika Bolesławca, którego strzał blokuje Papuszka
23′ – Smolin do Cackowskiego, ten krosem do Piotrowskiego, który z piłką biegnie do prawego narożnika rożnego, wycofanie piłki do Kwiatkowskiego, który traci piłkę – spalony gości
27′ – Trznadel do Muzeji, Muzeja dośrodkowuje z lewej strony do Cackowskiego, który uderza piłkę z przewrotki – słupek ratuje gości
28′ – Kwiatkowski do Cackowskiego, ten do Plewki, Plewko zagrywa do Druciaka, Druciak jeden, drugi zwód, strzał z 15 metrów broni bramkarz.
31′ – strata piłki przez Kwiatkowskiego, kontra gości lewą stroną, dośrodkowanie w pole karne, Błauciak wybija piłkę na rzut rożny
32′ – Trznadel do Cackowskiego, który zagrywa prostopadła piłkę do Druciaka, Druciak wychodzi sam na sam – za dużo kiwania – rzut rożny
33′ – Plewko traci piłkę, goście wychodzą z kontrą po prawej stronie, szybka wymiana piłki między zawodnikami Bolesławca, jednak Smolin przerywa akcję
35′ – Błauciak zagrywa do Cackowskiego, ten do Piotrowskiego, Piotrowski 1,2,3 zwód, niecelnie dośrodkowuje – rzut od bramki
37′ – 39′ – przewaga Chrobrego – rozgrywanie piłki przed polem karnym zawodników z Bolesławca
40′ – Plewko traci piłkę, goście kontratakują, jednak całą sytuację zażegnuje Smolin przy 16 metrze
41′ – Cackowski do Piotrowskiego, ten zagrywa prostopadłą piłkę do Druciaka, Druciak wychodzi sam na sam – spalony
42′ – Cackowski do Plewki, ten prostopadle do Druciaka, Druciak faulowany na 16metrze przez obrońcę Bolesławca – pośredni. Do piłki podchodzi Cackowski z Trznadlem, krótko rozgrywają piłkę, Cackowski uderza potężnie, piłka przedziera się przez mur gości – gooool, 1:0

2. połowa

46′ – rozpoczyna Chrobry

52′ – Plewko z lewej strony przerzuca piłkę na prawą stronę do Druciaka, Druciak strzela, bramkarz gości wybija piłkę na rzut rożny
54′ – ostry faul w środku pola na Cackowskim
56′ – Smolin do Piotrowskiego, ten do Druciaka, jednak za mocno
58′ – Trznadel do wychodzącego Plewki, jednak za mocno
60′ – atak prawą stroną zawodników z Bolesławca, wysunięcie piłki na środek pola do wychodzącego na czystą pozycję zawodnika gości, strzał z 20metrów – Golba broni.
63′ – po nieudanym zagraniu Trznadla, goście rozpoczynają kontratak, jednak Smolin przerywa akcję gości
65′ – strata piłki przez Piotrowskiego w środku pola, atak gości – Błauciak przechwytuje piłkę
66′ – ostry faul na Kwiatkowskim
67′ – zmiany w zespole Chrobrego: Węglarz za Druciaka, Pojnar za Cackowskiego, Kowalski za Piotrowskiego, Winniczuk za Plewke, Sybis za Muzeje
70′ – akcja z niczego, zamieszanie w polu karnym gości, piłka znajduje w nim Błauciaka, ten strzela, a piłkę do własnej bramki wpakowuje Dębczak – gol samobójczy, prowadzimy 2:0 !
73′ – wymiana piłki na linii Kowalski-Trznadel, ten podaje do Winniczuka, zatrzepotała siatka, ale boczna bramki gości
75′ – za lekkie podanie Papuszki do Smolina, piłkę przechwytuje jeden z zawodników gości, wpada w pole karne, strzela, Golba broni, odbita piłka trafia pod nogi innego zawodnika gości, znowu Golba ratuje zespół przed utratą bramki, 3 kapitalne obrony naszego bramkarza – brawo !
77′ – zagranie Smolina do Piotrowskiego, który traci piłkę
78′ – kontratak drużyny z Bolesławca, prawą stroną przedzierają się zawodnicy drużyny gości, dośrodkowanie w środek pola, jednak Smolin uprzedza
79′ – groźny strzał Pojnara z 20 metrów – bramkarz wybija futbolówkę na rzut rożny
81′ – piękny rajd Pojnara lewą stroną boiska, zejście do środka pola, podanie do niepilnowanego Węglarza, strzela z pierwszej piłki – gol – nie, spalony, ale chyba sędzia liniowy go tylko widział
83′ – zamieszanie w polu karnym gości, strzał Smolina z 12 metrów – goool, 3:0 !
85′ – kontra zespołu Chrobrego, Pojnar do Węglarza, ten z pierwszej piłki do Sybisa, piękny strzał Bartka, piłka lądują w siatce, jednak kolejna pomyłka sędziego, który odgwizduje rzut karny
86′ – Winniczuk do Pojnara ten prostopadle zagrywa do wychodzącego na czystą pozycję Węglarza, Węglarz wpada w pole karne – faul – rzut karny
87′ – „jedenastkę” pewnie wykonuje Węglarz – 4:0 !