Zabrali im nadzieję

Walczące o awans zespoły nie mają szczęścia do Głogowa i Chrobrego. Niedawno boleśnie przekonali się o tym zawodnicy Wulkanu/MKS Oława, teraz przyszła kolej na Orkana Szczedrzykowice, którego rezerwy MZKS-u pokonały u siebie 4:2 (1:1), tym samym zabierając rywalom ogrom nadziei na awans do IV ligi.
Już sam początek spotkania mógł przynieść kilka bramek. Po stronie głogowian dwie świetne okazje zaprzepaścił Patryk Kozłowski, a Orkan trafiał w poprzeczkę i słupek. W 36. minucie gracze ze Szczedrzykowic wyszli na prowadzenie, ale 5 minut później dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Sławomira Dopierały jeszcze lepiej zamknął nabiegający na dalszy słupek Tomasz Trznadel.
Druga część pojedynku długimi momentami toczyła się w bardzo szybkim tempie. Nierzadko akcje błyskawicznie przenosiły się z jednego pola karnego na drugie. Ale to podopieczni Jarosława Wielgusa, już znacznie spokojniej przyglądającego się boiskowym poczynaniom, trafiali do siatki. W 76. minucie w pole karne wpadł Kozłowski, ale za długo zastanawiał się nad możliwościami, i ostatecznie odegrał do Marka Gródeckiego, co jednak okazało się słuszne. W 87. minucie ponownie ukłuł Gródecki. Kropkę nad i postawił Grzegorz Kopernicki, a goście strzelali już w momencie, gdy było całkowicie pozamiatane.
Dzięki temu Chrobry wskoczył do pierwszej dziesiątki. Mało tego. Ma nawet szansę na 9. miejsce. No ale dalej za mało. Znakomita postawa daje głogowianom 4. miejsce w zestawieniu samej tylko rundy wiosennej z dwoma punktami straty do aktualnego lidera tej części sezonu.
W innym kluczowym dla układu czołówki tabeli Konfeks traci punkty w Rudnej w potyczce z także walczącą o awans Spartą, ale nie płacze, bo z pierwszym miejscem jest na najlepszej drodze w stronę IV ligi. Tak jak 6 czerwca Chrobremu dziękowała Polonia Świdnica, tak teraz to legniczanie mają w Głogowie dług.

Chrobry II Głogów – Orkan Szczedrzykowice 4:2 (1:1)

Bramki: Trznadel 41, Gródecki 76 87, Kopernicki 89 – goście 36 90.

Chrobry II: Cuper – Papuszka, Pietruszko, Sybis, Plewko (88′ Wikierski), Kopernicki, Gródecki Ż, Trznadel, Umiński, Dopierała, Kozłowski (85′ Kotwas).