„Żądni krwi” w sobotę!

Już w sobotą zainicjowana przez Stowarzyszenie Sympatyków Chrobrego Głogów wespół z głogowskim Punktem Krwiodawstwa akcja honorowego zdawania krwi kibiców MZKS-u. Najistotniejszą kwestią jest ta, aby wszyscy, którzy zadeklarowali chęć niesienia pomocy w takiej właśnie formie, stawili się na miejscu już o godz. 14:30. Tym miejscem jest hala widowiskowo-sportowa od strony bocznego wejścia. Całość potrwa w sumie do godz. 17:30.

Wstępnie planowano, że pod stadion podjedzie specjalny ambulans, jednak z tej opcji, z przyczyn od nas niezależnych, należało zrezygnować. Krew będziemy zdawać więc w budynku hali przy Wita Stwosza, a dokładnie – małej salce gimnastycznej, do której wejście znajduje się przy szatniach dla zawodników. Jeszcze ściślej – zaraz po dostaniu się bocznym wejściem do budynku, pierwsze drzwi od lewej i schodami w dół. Odpowiednie osoby, członkowie SSChG będą nad wszystkim czuwały, także żadnych problemów nie będzie, a już na pewno nie z dostaniem się do celu.

Garść niezbędnych informacji dla żądnych krwi:

– Zgłaszając się do oddania krwi należy mieć przy sobie dowód osobisty (z numerem PESEL) lub inny dokument ze zdjęciem stwierdzający tożsamość.

– Przypominamy, że osoba chcąca oddać krew musi być w pełni zdrowa. Przeziębienie czy przyjmowanie leków dyskwalifikuje kandydata do poboru krwi. 24 godziny przed planowanym oddawaniem krwi nie powinno się spożywać alkoholu. Rano należy zjeść lekki posiłek i wypić dużą ilość płynów (woda mineralna).*

*Brzmi groźnie, ale podczas sobotnio-niedzielnego programu Dni Głogowa każdy z pewnością sobie odbije ;-). A tak całkiem poważnie, to chęć niesienia pomocy, która niejednokrotnie przyczynia się do uratowania życia innej osoby, wymaga wyrzeczeń i tych wyrzeczeń jest z całą pewnością warta!

SSChG
Głogowski Punkt Krwiodawstwa

KROPLA KRWI NA WAGĘ ZŁOTA!