Zastępca Kujawy wybrany

Zarząd klubu podał do wiadomości nazwisko nowego trenera, który zastąpi na tym stanowisku Romualda Kujawę. W najbliższym spotkaniu piłkarzy Chrobrego poprowadzi Wojciech Drożdż.

Swoją karierę, najpierw zawodniczą, zaczynał w barwach Lotnika Wrocław. Jego kolejnym klubem była również wrocławska Polonia, następnie Piast Iłowa oraz Granica Bogatynia, w której jednocześnie sprawował opiekę nad pozostałymi piłkarzami. W dalszej kolejności pracował w Szkole Mistrzostwa Sportowego Sport Contact, a po jej rozwiązaniu został zatrudniony na stanowisku szkoleniowca wówczas IV-ligowej, wspomnianej już Granicy, by po trzech latach spróbować swoich sił w roli prezesa Piasta Iłowa. Do trenerki wrócił wraz z przejściem do Czarnych Żagań. W lipcu 2003 objął posadę trenera Promiania Żary (po roku przydzielono mu zespół rezerw), a dwa lata później – Dozametu, z którym pracował do końca nieudanego dla nowosolan sezonu 2005/2006.

Życzymy powodzenia, licząc na widoczne efekty pańskiej pracy.

Z 9-ciu kandydatów zostało dwóch, w tym Bronisław Przygrodzki. Ostatecznie postawiono na Drożdża, co, jak twierdzi dyrektor MZKS-u Zbigniew Szykulski, podyktowane jest jego fachowością i faktem, że w Głogowie nie trzeba będzie szukać mieszkania dla szkoleniowca (finanse).

Redakcja