Zbiórka krwi dla Adrianka (30.09, godzina 8.30)

W najbliższy poniedziałek (30 września) o godzinie 8.30 odbędzie się zbiórka krwi dla Adrianka Picha, synka jednego z sympatyków Chrobrego. Adrianek ma kilkanaście miesięcy i choruje na nowotwór złośliwy. Zachęcamy do wsparcia, bo – niestety – sytuacja dziecka nie jest najlepsza. W tym momencie to już walka o życie.

Informacja z oficjalnej strony klubowej:

„Trwa akcja zbioru nakrętek, które mogą stanowić finansowe wsparcie dla oczekującego na kosztowną operacją Jasia Walosa, ale na tym nie koniec. Pomocy potrzebuje syn jednego z sympatyków Chrobrego Głogów, Adrianek Pich. Mający tylko kilkanaście miesięcy maluch choruje na nowotwór złośliwy. Kibice Chrobrego na poniedziałek wyznaczyli wspólne zdawanie krwi na rzecz malucha. Zachęcamy do wsparcia, bo – niestety – sytuacja dziecka nie jest najlepsza. W tym momencie to już walka o życie.

Mimo tylko kilkunastu miesięcy, Adrianek przeszedł już wiele. Choruje na rzadką chorobę o nazwie Neuroblastoma – nowotwór złośliwy, który atakuje układ nerwowy. Guz znajduje się w płucu, przelewa się przez kręgosłup uciskając na kręg nerwowy i lekko go wypycha, a kończy się w jamie brzusznej. Jest wielkości 10 centymetrów. Chłopiec ma za sobą już kilka chemioterapii, a będzie ich tyle, aż guz stanie się możliwie najmniejszy. Wtedy może zostać poddany operacji, niestety – za granicą i bardzo kosztownej. Póki co potrzebuje jednak innej formy pomocy. Stąd akcja zbiórki krwi. Kibiców, ale nie tylko, zapraszamy w poniedziałek o godz. 8.30. Zbiórkę wyznaczono przy wejściu głównym do szpitala.

Krew można oddać bez względu na jej grupę. Niekoniecznie w poniedziałek. Jeśli komuś z Was odpowiada inny termin, wystarczy zgłosić się do punktu krwiodawstwa w głogowskim szpitalu, a przy oddaniu zaznaczyć, że robi się to dla Adriana Picha. Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku. W poniedziałki od 7.00 do 16.30, a w pozostałe dni od 7.00 do 11.00.

Losy Adrianka można śledzić na poświęconej mu stronie www.adrianpich.blogspot.com.”