Zbrojenie rozpoczęte

Bramkarz Michał Augustyn (z lewej) oraz obrońca Adam Samiec będą pierwszymi wzmocnieniami Chrobrego Głogów przed nowym sezonem. Pierwszy z nich ostatni sezon spędził w Ilance Rzepin, a drugi reprezentował barwy Motobi Kąty Wrocławskie. Obaj zawodnicy byli podstawowymi graczami swoich zespołów w zakończonych dwa tygodnie temu rozgrywkach III ligi. Michał Augustyn 26-krotnie bronił bramki zespołu z Rzepina, a Adam Samiec na boisku pojawił się 24-krotnie i zdobył przy tym pięć bramek.

Michał Augustyn ma 20 lat i jest wychowankiem Gromu Wolsztyn. W swojej karierze występował na boiskach Młodej Ekstraklasy w barwach Polonii Bytom, a ostatni sezon spędził na wypożyczeniu do Ilanki Rzepin. Od nowego będzie bronić dostępu do głogowskiej bramki.

Obrońca Adam Samiec ma 29 lat i w swojej karierze reprezentował głównie wrocławskie kluby: Inkopax, Odrę i Śląsk. Ostatnie trzy lata spędził w Motobi Kąty Wrocławskie.

Z zespołem żegna się na pewno Krzysztof Molka, a prawdopodobnie na wypożyczenie uda się Mateusz Herbuś. Trwają wciąż rozmowy z kolejnymi potencjalnymi zawodnikami, a o ich finalizacji wkrótce poinformujemy.

Fot. poloniabytom.com.pl / motobi.futbolowo.pl