Zdziesiątkowany Chrobry zagra w Przedmościu

Trzecioligowy Chrobry Głogów i A-klasowa Sparta Przedmoście to jedyne zespoły, które stoczą pomiędzy sobą pojedynek 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski jeszcze w tym roku. Na prośbę głogowian, Sparta zgodziła się na przeniesienie meczu z marca 2011. Tym sposobem w środę o godz. 16:00 obie ekipy powalczą o ćwierćfinał tychże rozgrywek. Mecz odbędzie się na obiekcie w Przedmościu.

Chrobry uda się do Przedmościa typowo ligowym składem. No prawie… Obecnie kadra naszych trzecioligowców, na skutek kontuzji, mocno się posypała i chyba dobrze, że w najbliższą sobotę, zamiast walczyć o kolejne punkty w lidze, pomarańczowo-czarni odpoczną. Nie trenują wcale bądź robią to indywidualnie Łukasz Zaremba, Patryk Sypień, Michał Michalec, Michał Bukraba, Mateusz Hałambiec, Konrad Kaczmarek i Maciej Kononowicz. Urazy niektórych mają swoje źródła przed kilkunastoma dniami. Jedynie Bukraba, Kaczmarek i Kononowicz nabawili się kontuzji w Ząbkowicach Śląskich, choć Michał Bukraba i tak dograł zawody do końca.

Sparta Przedmoście to aktualny wicelider A klasy. Zespół prowadzony przez Ireneusza Przybylskiego, jednocześnie szkoleniowca jednej z grup selekcyjnych w Chrobrym, ma tylko gorszy bilans bramkowy od przewodzącego całej stawce Amatora Wierzchowice. Wertując kadrę drużyny, można doszukać się kilku postaci, które w jakimś stopniu zapisały się w kartach historii MZKS-u. O sile zespołu z Przedmościa stanowią obecnie Paweł Kwiatkowski, Bartosz Sybis, Paweł Gawlik, Mateusz Wikierski czy Damian Kwaśnik.