Zebrało się rachunków do wyrównania… Jeśli nie teraz, to niech już nigdy

Czy prowadząc drużynę X w trzech meczach przeciwko zespołowi Y można wygrać trzykrotnie, a później przechodząc do Y w pierwszym spotkaniu pokonać X? Przekonamy się w sobotę. W 24 kolejce trzeciej ligi Chrobry Głogów z trenerem Ireneuszem Mamrotem zagra z Polonią Trzebnica, którą do końca ubiegłego roku prowadził ten sam Ireneusz Mamrot. Jeśli Chrobry pokona czwartą w tabeli Polonię, zrobi to po raz pierwszy w historii. Nawet remis byłby pierwszym punktem, jaki pomarańczowo-czarni wynieśliby z bolesnych dla siebie starć z drużyną… X. Początek ciekawie, bardzo ciekawie zapowiadającej się rywalizacji o godz. 17:30 na Wita Stwosza. – Taryfa ulgowa dla nas ze strony Polonii? Nie ma mowy! – przestrzega Mamrot.

Do tej pory Chrobry trzykrotnie rywalizował z Polonią Trzebnica. Przegrywał 0:2 i 1:2 na wyjeździe, oraz 1:3 u siebie. W każdym z tych pojedynków za wyniki trzebniczan odpowiadał pochodzący stamtąd Ireneusz Mamrot.
– Łatwiej jest ustawić się pod Chrobrego, który musi wygrywać. Przeciwko niemu graliśmy więc bardzo defensywnie, analizowaliśmy mocne punkty, szukaliśmy tych słabszych i to przynosiło efekt – wspomina Mamrot, którego z Polonią wiąże sentyment. – To prawda, że po dziś dzień między mną a zawodnikami Polonii są przyjazne relacje, jednak jestem pewien, że mimo tego nie zabraknie im motywacji. Wręcz przeciwnie. Proszę podejść na trening i zobaczyć rywalizujących między sobą kolegów z jednej drużyny. Wtedy na boisku jest czasami więcej emocji, niż w lidze. Jestem przekonany, że i tym razem Polonia na mecz z Chrobrym wyjdzie o wiele bardziej zmobilizowana, niż na każdy inny. Musimy zagrać naprawdę bardzo dobrze, żeby myśleć o wygranej.

W obecnej rundzie parokrotnie odwiedzał Łozinę, gdzie swoje mecze rozgrywa Polonia.
– Jestem przekonany, że przeciwko nam Polonia zagra bardzo defensywnie. Taki styl dał jej trzy punkty w Rzepinie. W tej rundzie piłkarze Polonii rywalizują na wysokim procencie skuteczności. Do tego dobrze radzą sobie w obronie, bo więcej goli, trzy, stracili tylko w Świebodzinie. To pozwala im wygrywać – charakteryzuje przeciwnika Ireneusz Mamrot.

W przerwie zimowej Polonia straciła na rzecz Chrobrego nie tylko swojego trenera, ale także Przemysława Stasiaka i Krzysztofa Sucheckiego. Obaj powinni zagrać przeciwko swoim kolegom. Mimo kilku zmian, zespół nie opuszcza czołówki i na sześć wiosennych spotkań wygrał cztery. Ma za sobą trzy wygrane z rzędu, w tym zaskakująco gładkie ogranie Ilanki Rzepin (3:0). I to na jej własnym terenie.

INFO O RYWALU

Pełna nazwa: Trzebnickie Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne Polonia Trzebnica
Rok powstania: 1947
Adres: Sportowa 1, 55-100 Trzebnica
Kontakt: (71) 387-25-79
Internet: www.polonia.trzebnica.pl
Barwy: żółto-niebieskie
Sukcesy: występy w III lidze
Stadion: pojemność: 1000 miejsc, w tym 300 siedzących; oświetlenie – brak
Bilety –
Bramkarze: Dawid Dąbrowski (91), Emil Trynda (91).
Obrońcy: Jacek Bąk (90), Tomasz Horwat (81), Jakub Kędzierski (91), Mateusz Marcinkowski (86), Jacek Mądrzejewski (88), Adrian Teodorczyk (90), Michał Wandzel (91).
Pomocnicy: Łukasz Bielaszka (92), Marcin Bobik (186), Daniel Gryzło (91), Wojciech Jankowski (93), Sławomir Kołodziej (81), Edwin Kuszyk (84), Krystian Jajko (94), Sebastian Wiraszka (90).
Napastnicy: Jakub Jakóbczyk (90), Szymon Jaskułowski (85).
Trener: Tomasz Horwat.
Uwagi: W związku z przebudową stadionu w Trzebnicy, Polonia korzysta z zastępczego obiektu w Łozinie.

OSTATNIE TRZY MECZE

23 kolejka: Polonia Trzebnica – Orzeł Ząbkowice Śląskie 2:1
w Łozinie
Tomasz Szczepek 36 (s), Sławomir Kołodziej 88 – Aleksander Gadziński 84
Polonia: Trynda – J. Bąk, Horwat, Mądrzejewski, Kuszyk, Kołodziej, Teodorczyk, Wiraszka, Gryzło, Jaskułowski, Jakóbczyk (70 Jankowski).

22 kolejka: Polonia Trzebnica – Moto-Jelcz Oława 2:1
w Łozinie
Sławomir Kołodziej 37, Jakub Jakóbczyk 52 – Dawid Lipiński 64
Polonia: Trynda – J. Bąk, Horwat, Mądrzejewski, Marcinkowski, Witaszka (83 Teodorczyk), Kołodziej, Bobik, Kuszyk (90 Kędzierski), Jaskułowski,
Jakóbczyk (75 Gryzło).

21 kolejka: Ilanka Rzepin – Polonia Trzebnica 0:3
Szymon Jasułowski 4, Jacek Mądrzejewski 32, Daniel Gryzło 89
Polonia: Trynda – J. Bąk, Horwat, Mądrzejewski, Marcinkowski, Witaszka (89 Teodorczyk), Jakóbczyk (71 Gryzło), Kołodziej, Bobik, Kuszyk (87 Kędzierski), Jaskułowski.

PROGRAM 24. KOLEJKI

Piątek, 29 kwietnia:
(17:00) Dozamet Nowa Sól – Pogoń Świebodzin
Sobota, 30 kwietnia:
(17:00) Orzeł Ząbkowice Śląskie – Orzeł Międzyrzecz
(16:00) Polonia Świdnica – Lechia Dzierżoniów
(17:00) Czarni Witnica – Twardy Świętoszów
(16:00) Celuloza Kostrzyn nad Odrą – Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie
(14:00) Promień Żary – Ilanka Rzepin
(17:30) Chrobry Głogów – Polonia Trzebnica

INFO O MECZU

Chrobry Głogów – Polonia Trzebnica

Data: sobota, 30.04.2010, godz. 17:30.

Miejsce: Głogów, stadion przy ul. Wita Stwosza.

Zawody poprowadzi: Przemysław Tyrka (Zielona Góra).

Przypuszczalny skład: Zaremba – Filbier, Suchecki, Kotlarski, Bukraba, Kaczmarek, Herbuś, Machaj M., Molka, Stasiak, Ochmański.

Absencje: Machaj B. (kontuzja), Michalec (kartki).

Prognoza pogody na mecz: temperatura: 17 °C, deszcz: 0.0 mm, wiatr: 19 km/h.