Zmiany w sztabie szkoleniowym. Kotlarski za Wielgusa, Traczyk trenerem bramkarzy

Trzecioligowcy Chrobrego spokojnie przygotowują się do rundy wiosennej. Ostatnio więcej działo się po stronie szkoleniowej zespołu. Od kilku dni, decyzją zarządu, asystentem Ireneusza Mamrota nie jest bowiem Jarosław Wielgus, a na tym stanowisku zastąpił go Krzysztof Kotlarski. Z kolei za trening bramkarski zaczął odpowiadać Andrzej Traczyk, który już współpracował z trenerem Mamrotem w Trzebnicy.

Jarosław Wielgus pełnił funkcję drugiego trenera od 2008 roku, gdy do Chrobrego trafił przy udziale Tomasza Trznadla, ówczesnego szkoleniowca seniorów. Przez cały czas miał okazję samodzielnie poprowadzić trzecioligowców w jedenastu ligowych spotkaniach, z czego wygrał aż dziesięć. Ma pozostać w Chrobrym, ale już tylko jako koordynator młodzieży, trener rezerw i opiekun klasy sportowej.

Z kolei Krzysztof Kotlarski nowe obowiązki będzie łączył z grą na boisku. Doświadczony, 31-letni środkowy obrońca w Chrobrym występuje od połowy 2009 roku. Dodatkowa funkcja nie jest dla niego żadnym novum, bo w Lubinie ma pod swoją opieką klasę sportową, a jeszcze z końcem roku zdradził, że poważnie przygotowuje się pod kątem trenerki w przyszłości.

Natomiast Andrzej Traczyk wypełnił lukę na stanowisku trenera bramkarzy. W ubiegłym roku pieczę nad nimi trzymał Sławomir Cuper, ale już po kilku miesiącach zastąpił go Jarosław Wielgus. Sam Traczyk do Głogowa dojeżdża z Wrocławia. W tygodniu spotyka się z bramkarzami dwukrotnie, dodatkowo także przy okazji meczów. Ostatnio współpracował z Ireneuszem Mamrotem w Polonii Trzebnica, a wcześniej z futsalową kadrą Polski.