Związek interweniuje w sprawie meczu Moto-Jelcz – Chrobry

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej w dniu wczorajszym rozesłał do wszystkich klubów trzeciej ligi przypomnienie, że każdy z nich ma obowiązek przygotować się do spotkań z udziałem kibiców gości. W tym celu przypomniał jedne z ustaw Komisji Odwoławczej do spraw Licencji Klubowych i zarządu DZPN. – Na ich podstawie klub jest zobowiązany do organizacji meczy z udziałem kibiców gości -czytamy.

Jednocześnie związek zapowiedział ukaranie Moto-Jelcza Oława zawieszeniem bądź pozbawieniem licencji, jeśli ten zorganizuje spotkanie bez fanów Chrobrego. Przypomnijmy, że wcześniej, m.in. na wniosek policji, oławski klub wydał zakaz przyjazdu zorganizowanej grupie kibiców MZKS-u na zaplanowany na sobotę 23 kwietnia mecz pomiędzy obiema drużynami.

Jeśli jednak ktoś pójdzie śladem działaczy z Kątów Wrocławskich (mecz Motobi – Chrobry w dniu 9 kwietnia całkowicie bez udziału publiczności) prawdopodobnie związek nic z tym nie zrobi. Po co jednak w ogóle grać, skoro trybuny święcą pustkami? Jak widać po tym materiale, włodarze Motobi są coraz bardziej osamotnieni w tym, co robią.