2 dni do derbów w Legnicy!

Już tylko dwa dni dzielą nas od kolejnych ligowych derbów pomiędzy Chrobrym Głogów a Miedzią Legnica. W środę o godz. 18:30 na stadionie im. Orła Białego rozpocznie się kolejna głogowsko-legnicka konfrontacja. W ostatnich latach derbowe spotkania dawały więcej radości pomarańczowo-czarnym. W bieżącym sezonie obie drużyny zagrały w sierpniu przy WS3, a mecz zakończył się remisem 1:1.

Dwie derbowe wygrane piłkarze Chrobrego Głogów odnieśli w sezonie 2015/2016. W Legnicy pomarańczowo-czarni pokonali rywala 2:0 po bramkach Hudymy i Drewniaka. Na naszym stadionie zespół prowadzony przez Ireneusza Mamrota również sięgnął po komplet punktów, dzięki trafieniom Lafrance’a i Górskiego (2:1). Co ciekawe, w Głogowie nie ma już żadnego z czterech wspomnianych graczy.

Lepsze wspomnienia z derbowych konfrontacji głogowianie mają też biorąc pod uwagę sezon 2014/2015. W Legnicy nasz zespół zremisował 1:1, natomiast u siebie, na zakończenie sezonu, wygrał 3:1. Na pierwszoligowych boiskach Chrobry ma więc w ostatnim czasie bardzo dobry bilans gier z Miedzią, jednak dość wyraźnym faworytem środowego meczu wydają się być gospodarze.

Zarówno w sezonie 2014/2015, jak i 2015/2016, Chrobry kończył rozgrywki nad derbowym rywalem w ligowej tabeli. W tym sezonie obie drużyny mają jednak zdecydowanie inne cele. Głogowianie walczą o utrzymanie miejsca w gronie pierwszoligowców, a na chwilę obecną mają zaledwie punkt przewagi nad strefą spadkową. Legniczanie zajmują aktualnie piątą lokatę, ale w przypadku wygranej wyprzedzą drugie obecnie w tabeli Wigry Suwałki.

Czy pomarańczowo-czarni, mimo kryzysu i słabszej formy, zagrają kolejny dobry mecz w derbach? Przekonamy się za dwa dni. Początek w środę o godz. 18:30.

escort mersin