Chrobry po czterech sparingach

Z powodu rzadkich aktualizacji strony w ostatnich tygodniach, w kilku słowach postaramy się podsumować dotychczasowe mecze sparingowe pomarańczowo-czarnych. Nasz pierwszoligowiec zagrał jak dotąd cztery test-mecze. Dwa pierwsze odbyły się w Głogowie i rywalami byli trzecioligowcy. Dwa kolejne podopieczni Grzegorza Nicińskiego rozegrali w ramach zgrupowania w Cetniewie.

Pierwszy sparing tej zimy Chrobry rozegrał 20 stycznia. Na III płycie pomarańczowo-czarni pokonali 3:2 trzecioligowy KS Polkowice. Bramki dla głogowian strzelali Konrad Kaczmarek, Karol Danielak oraz wypożyczony z Arki Gdynia napastnik Szymon Nowicki. Szczególnie warta uwagi była bramka drugiego z wymienionych, bo były piłkarz m.in. Pogoni Szczecin popisał się uderzeniem z najwyższej półki.

Kilka dni później głogowianie wygrali u siebie ze Stilonem Gorzów 3:1. Ponownie na listę strzelców wpisywali się Kaczmarek oraz Nowicki, natomiast grono snajperów uzupełnił Michał Ilków-Gołąb. Zgodowy sparing był ostatnim przed wyjazdem na zgrupowanie do Cetniewa.

Podczas obozu przygotowawczego Chrobry zagrał dotąd dwa mecze. Podopieczni G. Nicińskiego zremisowali z Gryfem Wejherowo 1:1, a następnie przegrali z Arką Gdynia 1:2. W pierwszym meczu bramkę strzelił Marcel Gąsior, natomiast przeciwko ekstraklasowcowi trafiał Damian Kowalczyk.

Kolejny test-mecz zaplanowano na 6 lutego. Rywalem będzie Bałtyk Gdynia. Mecz ten zakończy zgrupowanie w Cetniewie.

Sparingi Chrobrego Głogów – zima 2018:

20.01 KS Polkowice 3-2
24.01 KS Stilon Gorzów Wielkopolski 3-1
31.01 Gryf Wejherowo 1-1
02.02 Arka Gdynia 1-2
06.02 Bałtyk Gdynia
10.02 Zagłębie Lubin
17.02 nieznany
17.02 Świt Skolwin (Szczecin)
24.02 GKS Katowice

escort mersin