Informacje transferowe cz. 1

W przerwie zimowej między rundą jesienną a wiosenną, pomarańczowo-czarne barwy opuściło już pięciu zawodników. Do piłkarskiej wiosny Chrobry przystąpi więc bez braci Szałków, Damiana Ałdasia, Rafała Figiela oraz Krzysztofa Ulatowskiego. Na chwilę obecną, do klubu przyszedł jeden nowy zawodnik, jednak to najprawdopodobniej nie koniec transferów tej zimy.

Jako pierwszy z głogowskim klubem pożegnał się Damian Ałdaś. Dla urodzonego w Głogowie zawodnika było to już drugie podejście do Chrobrego, jednak zdecydowanie mniej udane niż to w sezonie 2008/2009. Wówczas Ałdaś zagrał w pomarańczowo-czarnych barwach 29 spotkań, z czego 23 w wyjściowej jedenastce. Druga przygoda z ChG rozpoczęła się kilka dni przed pierwszym meczem Pucharu Polski. Były zawodnik Górnika Polkowice i Korony Kielce stracił jednak okres przygotowawczy oraz początek sezonu z powodu kontuzji, a w całej rundzie rozegrał 18 spotkań, w tym 7 w podstawowym składzie. Klub nie przystał na warunki proponowane przez zawodnika i na początku grudnia Ałdaś przestał być zawodnikiem Chrobrego Głogów.

Drugim zawodnikiem, który rozstał się z Chrobrym był Michał Szałek. 26-letni obrońca trafił do Głogowa w lipcu 2013 roku z Bytovii Bytów i miał spory udział w awansie pomarańczowo-czarnych do I ligi. W nowym sezonie stracił jednak miejsce w wyjściowej jedenastce, efektem czego było tylko osiem gier w sezonie 2014/2015. Niedługo później w ślad za nim poszedł młodszy brat, Mateusz. 23-latek przebywał w Chrobrym od lipca 2014 roku i rozegrał w tym czasie 12 meczów, w tym 5 w wyjściowej jedenastce.

Rundę wiosenną w innym klubie spędzą również Rafał Figiel i Krzysztof Ulatowski. Ten pierwszy trafił do Głogowa z GKS-u Katowice, ale nie zdołał wywalczyć sobie miejsca w pierwszej jedenastce Ireneusza Mamrota. Jego głogowska kariera zamknęła się więc na 6 występach (5 w lidze + 1 w PP). W ramach ciekawostki dodamy, że żadnego z tych pięciu ligowych pojedynków nasz Chrobry nie wygrał.

Najdłużej w Chrobrym grał Ulatowski. 34-letni doświadczony pomocnik spędził przy Wita Stwosza 2,5 roku, rozgrywając w tym czasie 82 mecze. W obecnym sezonie, Krzysztof Ulatowski zaliczył 21 występów. Zawodnik decyzję o swoim odejściu podjął już we wrześniu, jednak z Chrobrym pożegnał się na początku grudnia. Teraz zamierza szukać klubu w swoich rodzinnych stronach.

30 grudnia ogłoszono natomiast, że nowym zawodnikiem Chrobrego został Damian Byrtek. 23-letni obrońca spędził ostatnie miesiące w Podbeskidziu Bielsko-Biała, jednak występował w zespole rezerw, dla którego zaliczył cztery występy. W sezonie 2013/2014 Byrtek wystąpił w 30 meczach Rakowa Częstochowa, natomiast wiosnę 2012/2013 spędził w Brzesku i zagrał w 13 meczach pierwszoligowego wówczas Okocimskiego.

Ponadto nowym trenerem bramkarzy został Maciej Kowal. 27-latek pracował wcześniej w Nadwiślanie Góra i GKS-ie Tychy, a na stanowisku zastąpił Michała Długosza. Zmienił się także dyrektor sportowy Chrobrego Głogów. Miejsce Przemysława Bożka zajął Zbigniew Prejs.

escort mersin