Kibicowska zima – raport

Zimowa przerwa w rozgrywkach ligowych to bez wątpienia jeden z najgorszych okresów w roku dla kibiców w całym kraju. Brak meczowych emocji i wyjazdów, chociaż w małym stopniu, starają się rekompensować kibicowskie turnieje czy wybrane sparingi. Postanowiliśmy więc sprawdzić, jak z zimową nudą walczyli kibice pierwszoligowców oraz ekip z naszego regionu.

Turnieje Widzewa oraz Remi Cup
Tej zimy (choć tylko z nazwy) odbyło się kilka turniejów, w których brali udział kibice łódzkiego Widzewa. 17 stycznia, w Końskich, odbył się II Memoriał im. Damiana Skupińskiego. W turnieju udział wzięło 20 drużyn, a poza kibicami RTS-u, zaproszeni zostali fanatycy Ruchu z Piotrowic, Ligoty i Jaworzna oraz ekipa Stali Rzeszów. Zwycięzcą turnieju został FC Tomaszów Mazowiecki. Po zakończeniu sportowych zmagań, uczestnicy udali się na cmentarz, gdzie oddano cześć Damianowi Skupińskiemu.

25 stycznia miał miejsce mini-turniej w Kazimierzu. Udział w zawodach wzięły dwa składy gospodarzy, dwa składy FC Aleksandrów Łódzki oraz Poddębice i Lutomiersk. Zwycięzcami okazali się fani z Poddębic.

150 kibiców Widzewa Łódź wzięło natomiast udział w turnieju Remi Cup w Radlinie. Turniej organizowany ku pamięci zamordowanego kibica Ruchu Chorzów Remigiusza „Remika” Thiem przyciągnął 16 zespołów. Najlepsi na parkiecie okazali się fani z drużyny Zawiercie&Myszków, natomiast łodzianie zajęli trzecie miejsce. Podczas turnieju zadebiutowała zgodowa flaga Widzewa i Ruchu.

Aktywni Stomilowcy oraz fani Petry
W Olsztynie odbyła się kolejna edycja piłkarskiego turnieju „Stomil Cup”. Tym razem zaproszone zostały m.in. młode zespoły Widzewa Łódź, Lechii Gdańsk, Śląska Wrocław, Wigier Suwałki, Jagiellonii Białystok, Mławianki Mława, Motoru Lublin, Warty Poznań, Znicza Pruszków, Widoku Skierniewice oraz niemieckiego VFL Osnabruck. Podobnie jak przed rokiem, na trybunach znów zameldowali się kibice olsztyńskiej drużyny, którzy dopingowali młodych zawodników, a także zaprezentowali oprawy. Na koniec rozegrany został mecz drużyny złożonej z obecnych i byłych zawodników Stomilu z Orłami Jerzego Engela.

7 lutego na hali nowohuckiej Wandy odbył się VII Zimowy Turniej Kibiców Hutnika. Udział w turnieju wzięły 24 zespoły, w tym składy złożone z kibiców Stomilu Olsztyn (20) oraz Petry Płock (23).

Na boiskach Walki Makoszowy odbył się jedenasty już turniej im. Jana “Bolka” Niesyto, czyli Torcida Cup. W zawodach udział wzięli m.in. kibice Petry Płock z Międzytorza, a także Banik Ostrava (ok. 40), Hajduk Split czy Schalke Gelsenkirschen (5). Zwycięzcą zawodów została Stara Gwardia.

Pozostałe
W Tychach odbył się turniej kibiców tamtejszego GKS-u. Przez halę przewinęło się ok. 200 osób, a zwycięzcą zmagań została drużyna FHT United. 31 stycznia turniej dla młodych adeptów piłki nożnej zorganizowali fani Arki Gdynia z FC Prabuty. Wszystkim uczestnikom turnieju (ok. 60 zawodników) oraz dzieciom na trybunach rozdano smyczki, vlepki, balony czy przybory szkolne w barwach Arki.

Kibice Miedzi Legnica wzięli udział w VII Turnieju Kibiców o Puchar Wielkiego Śląska. W zawodach wzięło udział dziesięć zespołów, w tym również fani Chojniczanki Chojnice. Przez cały czas trwania turnieju przewinęło się blisko 400 osób.

W położonym o ponad 100km od Głogowa Jarocinie odbył się natomiast turniej organizowany przez fanów Jaroty. Udział w zawodach wzięli kibice Ostrovii Ostrów, Kani Gostyń, Astry Krotoszyn, Victorii Września, LKS- u Czarnylas, Górnika Wałbrzych, Polonii Świdnica i dwie drużyny gospodarzy. Zwycięzcą zmagań zostali fani z Ostrowa Wielkopolskiego.

Udział w sparingu swojej drużyny wzięli kibice Promienia Żary. Podczas meczu z Energie Cottbus U23, kibice Promienia zaprezentowali oprawę składająca się z transparentu „Władcy Łużyc” oraz pirotechniki. Ich młyn wynosił tego dnia ok. 30 osób.


escort mersin