Kujawsko-pomorskie wojaże Chrobrego

W sobotę pomarańczowo-czarni zagrają na wyjeździe z Olimpią Grudziądz. Do meczu przygotowują się także kibice głogowskiej drużyny, którzy pojawią się na stadionie i będą dopingować swoich ulubieńców w walce o ważne ligowe punkty. Sobotnia wizyta w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie pierwszą w historii Chrobrego – wcześniej wyjazdowicze spod znaku ChG mieli okazję odwiedzić m.in. Toruń czy Bydgoszcz.

Po raz ostatni pomarańczowo-czarni mieli okazje grać w kujawsko-pomorskim w sezonie 2012/2013. Wówczas w drugiej lidze zachodniej, rywalami Chrobrego były zespoły Elany Toruń oraz Lecha Rypin. Co ciekawe, oba te zespoły zakończyły rozgrywki na miejscach spadkowych i ostatecznie pożegnały się z drugoligowymi boiskami.

1003

Do Rypina wybraliśmy się pod koniec września 2012 roku. Dosłownie kilka godzin przed planowanym wyjazdem, dotarła do nas informacja, że zostaliśmy ukarani zakazem za wydarzenia w Wejherowie. Jako, że wszystkie sprawy były już dopięte na ostatni guzik, nie przejęliśmy się ustaleniami związku i ruszyliśmy na kolejny wyjazd Chrobrego. Ostatecznie na stadion nie weszliśmy, a nasza obecność w jego okolicach ograniczyła się do zaledwie kilkunastu minut. Nasza liczba na tym wyjeździe to 48 osób. Kliknij tutaj, aby przeczytać relację z wyjazdu do Rypina

Nieco ponad miesiąc wcześniej, celem podróży pomarańczowo-czarnej armii był Toruń. Nie był to dla nas tak egzotyczny teren, jak wspomniany Rypin, bowiem mieliśmy już okazję gościć na stadionie Elany sezon wcześniej. Tak jak w przypadku wspomnianej wyżej podróży, środkiem transportu była polska kolej. Nasza liczba na tym wyjeździe to 93 osoby. Kliknij tutaj, aby przeczytać relację z wyjazdu do Torunia (2012)

Trzycyfrowy wynik udało się ustrzelić w Toruniu w sezonie 2011/2012. Był to nasz pierwszy rok gry na drugoligowym froncie, a wyjazd na Elanę okrzyknięto jednym z najciekawszych w całym sezonie. Razem ze Stilonowcami, w Grodzie Kopernika pojawiliśmy się w 161 osób, a poza poziomem liczbowym, udało się też zachować poziom jakościowy. Kliknij tutaj, aby przeczytać relację z wyjazdu do Torunia (2011)

fot (7)

We wcześniejszych latach nie mieliśmy zbyt wiele wspólnego z tamtymi rejonami Polski. Powód był prosty. Chrobry przeżywał piłkarski kryzys i kilka sezonów spędził na czwartym poziomie rozgrywkowym, który obejmował bliższe nam rejony. Jeszcze wcześniej pomarańczowo-czarni grali szczebel wyżej (stara III liga), jednak był on podzielony na cztery grupy i nie mieliśmy okazji do pojedynków z drużynami z kujawsko-pomorskiego.

Aby wspomnieć nasze wcześniejsze wizyty w tamtej części Polski, należy cofnąć się do połowy lat 90-tych, kiedy Chrobry grał w jednej lidze z Zawiszą Bydgoszcz i wspomnianą wcześniej Elaną. W rozgrywkach 1994/1995 do Bydgoszczy wybrało się 27 fanów ChG, natomiast kilka miesięcy później 24. W sezonie 96/97 pomarańczowo-czarni grali w Toruniu, a na terenie przeciwnika pojawiło się 48 wyjazdowiczów, w tym 3 osoby z Moto-Jelcza Oława, ówczesnej zgody Chrobrego. Ponownie pojawiliśmy się też w Bydgoszczy (14 osób). Był to nasz ostatni sezon w II lidze, a na ten szczebel powróciliśmy dopiero w 2014 roku.

escort mersin