Na Rozwój po prawie dwóch latach przerwy

3 listopada 2013 roku – dokładnie wtedy kibice Chrobrego Głogów po raz ostatni pojawili się na stadionie katowickiego Rozwoju. Pomarańczowo-czarni rywalizowali wówczas ze śląskim zespołem w drugiej lidze zachodniej, która zakończyła się w sezonie 2013/2014 naszym awansem. W niedzielę, po prawie dwóch latach przerwy, ponownie zawitamy na obiekt przy ul. Zgody 28.

Wspomniany wyjazd do Katowic zaliczyliśmy w 64 osoby (w tym 1 zakazowicz). Spotkanie zakończyło się zwycięstwem pomarańczowo-czarnych, co sprawiło, że do Głogowa wracaliśmy w dobrych nastrojach. Bramki dla naszego zespołu strzelali nieobecny już w Chrobrym Michał Szałek oraz Michał Ilków-Gołąb, który przed sezonem odszedł do Miedz Legnica, a przed kilkoma dniami rozwiązał kontrakt i powrócił na Wita Stwosza. Inna warta przypomnienia sytuacja miała miejsce przed rozpoczęciem spotkania, kiedy zarządzono minutę ciszy dla zmarłego kilka dni wcześniej Tadeusza Mazowieckiego. Minutę ciszy zakłócaną hasłem „Precz z komuną!”

Wcześniejsza wizyta na stadionie Rozwoju Katowice datowana jest na kwiecień 2013 roku. Katowiczanie rozgrywali wówczas swój pierwszy sezon po awansie z trzeciej ligi, a my odwiedziliśmy ich stadion w 44-osobowym składzie. Z racji braku zorganizowanej grupy kibiców miejscowych, sprawy kibicowskie nie wywołały większych emocji. Problemy stwarzała jedynie ochrona, a sytuacja zrobiła się na tyle napięta, że w ruch poszedł gaz… Spisali się natomiast nasi piłkarze, którzy po pięknym trafieniu Łukasza Szczepaniaka wygrali 1:0.

Wspominając jeszcze wcześniejszy wyjazd na Rozwój, należy cofnąć się do sezonu 2007/2008, naszego ostatniego w starej III lidze, która swoim zasięgiem obejmowała cztery województwa. Wówczas na Górny Śląsk wybrało się 38 fanów ChG. Sezon wcześniej pomarańczowo-czarni nie pojawili się na Rozwoju i było to jedno z naszych ostatnich wyjazdowych zer (9 września 2006). Obecni w Katowicach byliśmy natomiast sezon wstecz, kiedy w listopadzie 2005 roku wybraliśmy się w 58 osób + gościnnie 4 kibiców Karkonoszy Jelenia Góra. Wcześniejsze mecze Rozwój – Chrobry rozgrywane były bez udziału głogowskich kibiców.

31 maja 2008 roku – 38 kibiców ChG na Rozwoju Katowice

escort mersin