Na trudnym terenie w Olsztynie

W niedzielę o godz. 15:00 zabrzmi pierwszy gwizdek w meczu Stomil Olsztyn – Chrobry Głogów. Pomarańczowo-czarni, którzy czekają na pierwsze ligowe zwycięstwo od końcówki września, zagrają więc na jednym z trudniejszych terenów w Nice 1 Lidze. Stomil wygrał na swoim boisku 5 z 6 spotkań. Jedyną drużyną, która wróciła z Olsztyna z punktową zdobyczą jest Raków Częstochowa.

W poprzednim sezonie pomarańczowo-czarni polegli w Olsztynie 0:3. Takim samym wynikiem, tylko na korzyść Chrobrego, zakończył się mecz rozegrany przy Wita Stwosza 3, dlatego w minionych rozgrywkach nasz bilans ze Stomilem był „na zero”. Sezon wcześniej w Olsztynie pomarańczowo-czarni przegrali 1:2, a w sezonie 2014/2015 zremisowali 1:1. Spotkanie to rozegrano w Ostródzie, a rywale doprowadzili do remisu w samej końcówce.

Olsztyn to w obecnym sezonie bardzo trudny teren, na którym punkty straciła m.in. liderująca Miedź Legnica czy trzecia Odra Opole. Niedzielny mecz to będzie niewątpliwie zadanie z wysokiej półki dla podopiecznych Grzegorza Nicińskiego. Wierzymy jednak, że pomarańczowo-czarni wrócą do Głogowa z punktami!

escort mersin