Pierwszoligowe trybuny w 27. kolejce

W miniony weekend na pierwszoligowych boiskach rozegrano mecze 27. kolejki rozgrywek. Ciekawie było w Grudziądzu, gdzie razem ze zgodami pojawiło się Zagłębie Sosnowiec, natomiast Olimpia zaprezentowała oprawę z użyciem pirotechniki. Ultrasowali też kibice Sandecji Nowy Sącz, która podejmowała Arkę Gdynia. W Katowicach rozegrano natomiast derby miasta, jednak nie było to wielkie wydarzenie pod kątem kibicowskim.

Chojniczanka Chojnice – Chrobry Głogów
Frekwencja: 800
Kibice gości: 5

Olimpia Grudziądz – Zagłębie Sosnowiec
Frekwencja: 3000
Kibice gości: 270 (120 Zagłębie Sosnowiec + zgodowicze)
Około 120-osobowa delegacja Zagłębia Sosnowiec zawitała do Grudziądza. W sektorze i jego okolicach pojawiło się 270 osób, w tym zgodowicze. Miejscowi prezentują oprawę, na którą składał się transparent „Ludzie bez twarzy”, a także białe i zielone machajki oraz pirotechnika.

Sandecja Nowy Sącz – Arka Gdynia
Frekwencja: 2596
Kibice gości: ok. 35
Sączersi wystawiają podczas meczu ponad 600-osobowy młyn. Razem z nimi delegacje z Mielca (40) oraz Jasła (20). Prezentują oprawę „Klimat niebezpieczny, jak granat bez zawleczki”, do której odpalają race oraz OW. Po meczu niezbyt zadowoleni „stróże prawa” zawijają ok. 20 osób.

Stomil Olsztyn – Zawisza Bydgoszcz
Frekwencja: 2200
Kibice gości: 0 (bojkot)

Rozwój Katowice – GKS Katowice
Frekwencja: 2100
Mecz rozgrywany na stadionie GieKSy.

GKS Bełchatów – MKS Kluczbork
Frekwencja: 1400
Kibice gości: ok. 50
Bełchatowianie dopingują w ok. 100-osobowym składzie. Po meczu odbywają rozmowę z zespołem, gdyż piłkarze przegrali kolejny mecz. W sektorze gości ok. 50 osób.

Bytovia Bytów – Wisła Płock
Frekwencja: 700
Kibice gości: 86

Pogoń Siedlce – Miedź Legnica
Frekwencja: ?
Kibice gości: 0 (zakaz)

Dolcan Ząbki – Wigry Suwałki (walkower)

escort mersin