Pierwszoligowe trybuny w 8. kolejce

Niecałe 22 tysiące widzów obejrzało z wysokości trybun wszystkie dziewięć spotkań rozegranych w ramach 8. kolejki pierwszej ligi. Najwięcej, bo ponad 8 tysięcy, zgromadziły piątkowe derby pomiędzy Zagłębiem Lubin a Chrobrym Głogów. Najmniejszym zainteresowaniem cieszył się natomiast mecz Bytovii Bytów z GKS Katowice.

Zagłębie Lubin – Chrobry Głogów
Frekwencja: 8152
Kibiców gości: 1100 (w tym 150 Stilon Gorzów)
Derby Dolnego Śląska były najciekawszym meczem w tej kolejce od strony kibicowskiej i pierwszym bezpośrednim meczem obu drużyn od prawie 30 lat. Nic dziwnego, że zainteresowanie nim było naprawdę spore. Mecz obejrzało ponad 8 tysięcy widzów, co w obecnym sezonie daje na chwilę obecną najwyższą frekwencję odnotowaną podczas jednego meczu. Dla porównania warto dodać, że takiej publiki nie zgromadził również żaden mecz w poprzednim sezonie, a po raz ostatni porównywalną frekwencję na zapleczu ekstraklasy odnotowano w końcówce sezonu 2012/2013. W sektorze gości pojawiło się 1100 kibiców. Więcej o tym meczu wspominaliśmy już na łamach naszej strony.

Stomil Olsztyn – Miedź Legnica
Frekwencja: 3400
Kibiców gości: 35 (w tym 8 Promień Żary)
Drugi pod względem frekwencji mecz w tej kolejce rozegrano w Olsztynie, gdzie miejscowy Stomil podejmował Miedź. Na Warmię wybrało się 27 kibiców Miedzianki, których wsparło 8 fanów żarskiego Promienia. Na boisku mecz zakończył się wygraną przyjezdnych 2:1.

Wigry Suwałki – Dolcan Ząbki
Frekwencja: 2500
Kibice gości: 20
Podczas tego meczu gospodarze wystawiają liczący ok. 350 osób młyn, a także wywieszają transparent „17.09.1939 – IV rozbiór Polski” i skandują „Cześć i Chwała Bohaterom”. Przyjezdni bez flag, kilka razy próbowali dopingować swoich piłkarzy, którzy ostatecznie wygrali w Suwałkach 1:0.

Wigry Suwałki
Wigry Suwałki

Pogoń Siedlce – Olimpia Grudziądz
Frekwencja: 1811
Kibice gości: 0
Mecz beniaminka I ligi z kandydatem do awansu przyciągnął na trybuny prawie 2 tysiące widzów. Na spotkaniu zabrakło jednak kibiców gości. Boiskowa rywalizacja zakończyła się remisem 1:1.

Pogoń Siedlce
Pogoń Siedlce

Nieciecza – Widzew Łódź
Frekwencja: 1800
Kibice gości: ok. 350
Mimo zakazu w Małopolsce pojawiła się ok. 350-osobowa grupa Widzewiaków. Fani Widzewa zakupili bilety na miejscu i bez problemu weszli na stadion. Miejscowi z ok. 30-osobowy młynkiem oraz jedną flagą.

Widzew na zakazie w Niecieczy
Widzew na zakazie w Niecieczy

Chojniczanka Chojnice – GKS Tychy
Frekwencja: 1500
Kibice gości: 110 (w tym 60 Zawisza Bydgoszcz)
50 fanów tyskiego GKS-u zawitało w niedzielę do Chojnic. Tyscy mogli liczyć na wsparcie przyjaciół z Bydgoszczy. Nie wszyscy z grupy wyjazdowiczów pojawili się jednak w sektorze gości.

Kibice Chojniczanki podczas meczu z GKS Tychy
Kibice Chojniczanki podczas meczu z GKS Tychy

Kibice gości w Chojnicach
Kibice gości w Chojnicach

Wisła Płock – Sandecja Nowy Sącz
Frekwencja: 1300
Kibiców gości: 0 (zamknięty sektor)
Brak kibiców z Nowego Sącza w Płocku z powodu zamkniętego sektora gości.

Wisła Płock
Wisła Płock

Flota Świnoujście – Arka Gdynia
Frekwencja: 930
Kibiców gości: 131
Arkowcy pokonali ponad 300-kilometrową trasę autokarami, jednak dziesięciu śmiałków wybrało się do Świnoujścia jachtem! Płot ozdobili trzema flagami oraz transem PDW. Gospodarze z oprawami, na które składały się transparenty „Pieniądze to nie wszystko…” + sektorówka banknot oraz „Nieważne w której lidze, swoją przyszłość tutaj widzę” + mini sektorówka „Sektor F”.

Flota Świnoujście
Flota Świnoujście

Arkowcy w Świnoujściu
Arkowcy w Świnoujściu

Bytovia Bytów – GKS Katowice
Frekwencja: 600
Kibiców gości: 123 (w tym 5 Górnik Zabrze oraz 1 Banik Ostrawa)
Katowiczanie przejechali niemalże całą Polskę, by dopingować swój zespół w meczu z Bytovią. Razem z nimi tego dnia 5 kibiców Górnika oraz fan czeskiego Banika Ostrawa. Na stadion wchodzi 120 osób.

GieKSa w Bytowie
GieKSa w Bytowie

escort mersin