Piłkarskie podsumowanie rundy Stilonu

Trzecioligowe rozgrywki zapadły w zimowy sen, a na ich wznowienie trzeba poczekać do marca. W grupie dolnośląsko-lubuskiej występują nasi gorzowscy bracia. Po rozegraniu siedemnastu spotkań, Stilon zajmuje 7. miejsce w ligowej tabeli, tracąc do lidera rozgrywek szesnaście punktów. Poniżej krótkie podsumowanie rundy w wykonaniu Stilonowców.

17 spotkań, 29 punktów, bilans bramkowy 34-16. Tak wygląda dorobek Stilonu Gorzów po rundzie jesiennej sezonu 2014/2015. Gorzowianie tracą do liderującej Formacji Port 2000 Mostki aż szesnaście punktów, jednak rozegrali jedno spotkanie mniej. Do skutku nie doszedł bowiem mecz Stilonu z KS Bystrzyca Kąty Wrocławskie. Spotkanie pierwotnie zaplanowano na 22 listopada, jednak rozegrane zostanie po wznowieniu rozgrywek.

Równo rok temu, po rozegraniu 18 kolejek rundy jesiennej III ligi dolnośląsko-lubuskiej, Stilon zgromadził na swoim koncie 43 punkty i zimował na fotelu lidera. Ostatecznie rozgrywki zakończył na trzecim miejscu, tracąc cztery punkty do Ślęzy Wrocław i dwa do Moto-Jelcza Oława.

Przeglądając tabelę III ligi dolnośląsko-lubuskiej, możemy zauważyć, że Stilon posiada jedną z najlepszych defensyw w lidze. Gorzowianie stracili 16 bramek, tylko o jedną więcej niż pierwsza w tej klasyfikacji Lechia Dzierżoniów. Biorąc pod uwagę tylko bramki strzelone, lepszy dorobek od Stilonu ma sześć drużyn – Formacja Port 2000 Mostki (55), Śląsk II Wrocław (43), Lechia Dzierżoniów i Polonia Świdnica (po 37) oraz Ślęza Wrocław i Zagłębie II Lubin (po 36).

W zakończonej rundzie, podopieczni trenera Artura Andruszczaka przegrali cztery spotkania. Trzy punkty z Gorzowa wywiozły drużyny Ślęzy Wrocław oraz Formacji Port 2000 Mostki, natomiast niezbyt gościnne dla gorzowskiej ekipy okazały się Śląsk II Wrocław i UKP Zielona Góra. Wszystkie te mecze Stilonowcy przegrali różnicą jednej bramki.

W sześciu spotkaniach rundy piłkarze Stilonu strzelali swoim rywalom co najmniej trzy bramki. Tak było w spotkaniach przeciwko Bystrzycy Kąty Wrocławskie (3:0), Moto-Jelczowi Oława (3:1), Piastowi Karnin (6:2), Polonii Trzebnica (6:0), Dębowi Przybyszów (3:0) oraz rezerwom Zagłębia Lubin (4:2). Ostatnie z wymienionych spotkań odbyło się bez udziału publiczności.

Ligowe rozgrywki Stilonowcy wznowią meczem z Moto-Jelczem Oława. Następnie czeka ich ważny wyjazd do Wrocławia na Ślęzę, a także domowy mecz z Piastem Żmigród.

Wiadomo już, że w rundzie wiosennej w Gorzowie nie zobaczymy jednego z najlepszych strzelców zespołu, Patryka Nowaczewskiego. Zdobywca 6 bramek (4 w meczu z Piastem Karnin + 2 z Polonią Trzebnica) opuścił drużynę razem z Adamem Suchowerą oraz Dawinem Kwaśnym (powrót do UKP Zielona Góra). Testowany przez gorzowski klub będzie natomiast zawodnik Chrobrego Głogów – Łukasz Kuczer.

escort mersin