Poprzednie pierwszoligowe inauguracje

W sobotę pomarańczowo-czarni rozpoczną swój czwarty sezon na pierwszoligowych boiskach. Po awansie z II ligi zachodniej, piłkarze Chrobrego Głogów trzykrotnie rywalizowali na zapleczu Ekstraklasy. Inauguracyjne pojedynki wypadały dość przeciętnie. Dwukrotnie Chrobry przegrywał, w tym bardzo boleśnie, bo aż 0:6. Wygrać udało się tylko raz – było to na wyjeździe w Kluczborku.

Sezon 2014/2015 był naszym pierwszym po awansie. Na inaugurację Chrobry boleśnie poległ z Termalicą Nieciecza aż 0:6. Goście zdecydowanie zdominowali boiskowe wydarzenia i zasłużenie zgarnęli komplet punktów. Były to trudne początki pomarańczowo-czarnych w pierwszej lidze. Z czasem, na szczęście, nasz zespół radził sobie coraz lepiej, a kilka kolejek przed zakończeniem rozgrywek zagwarantował sobie bezpieczne utrzymanie.

Rok później zaczynaliśmy sezon ligowy w Kluczborku. Chrobry wygrał na niewygodnym w przeszłości dla siebie terenie 2:0, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Maciej Górski. Był to początek strzeleckich popisów tego napastnika w barwach Chrobrego Głogów. Gracz do samego końca walczył o koronę króla strzelców, natomiast pomarańczowo-czarni bili się o miejsce na podium rozgrywek.

Poprzedni sezon rozpoczynaliśmy na wyjeździe w Olsztynie. Stomil uchodził za faworyta spotkania i pewnie udowodnił to na boisku. Pomarańczowo-czarni polegli 0:3 i podobnie jak dwa lata wcześniej – w pierwszej kolejce nie zdobyli nawet bramki. Później były momenty, w których głogowianie mogli obawiać się o swoją pozycję w ligowej tabeli, bo bywało gorąco. Koniec końców udało się odskoczyć dolnej części tabeli i pierwsza liga została w Głogowie.

Jak więc widać, pomarańczowo-czarni na inaugurację ligi grają „w kratkę”. Patrząc na wyniki, można zaobserwować zależność, która mówi, że tym razem punkty powinny powędrować do Chrobrego. W 2014 i 2016 roku Chrobry rozpoczynał sezon ligowy od porażki i dwukrotnie nie zdobył ani jednej bramki. Zdecydowanie lepiej było w 2015 roku, ale wówczas podopieczni trenera Mamrota mierzyli się z mniej wymagającym przeciwnikiem. Jak będzie tym razem – wszystkiego dowiemy się w sobotę ok. godziny 21!

Poprzednie inauguracje I ligi:
– 2016/2017: Stomil Olsztyn – Chrobry Głogów 3:0
– 2015/2016: MKS Kluczbork – Chrobry Głogów 0:2
– 2014/2015: Chrobry Głogów – Termalica Nieciecza 0:6

escort mersin