Poprzednie wizyty w Częstochowie

Już w najbliższy piątek o godz. 18 w Częstochowie piłkarze Chrobrego Głogów rozegrają pierwszy mecz rundy wiosennej sezonu 2018/2019. Pomarańczowo-czarni powalczą o punkty z tamtejszym Rakowem liderem 1 ligi. Przypomnijmy sobie więc nasze wyprawy do Częstochowy.

 

Po raz pierwszy kibice Chrobrego do Częstochowy zawitali w sezonie 1993/1994. Chrobry występował wówczas w II lidze. Kibice pomarańczowo- czarnych stawili się w 14 osób. Druga wizyta miała miejsce 7 lat później w sezonie 2000/2001. W sektorze gości zameldowało się 32 kibiców. Chrobry wygrał 5:0 a trzy bramki strzelił  Jarosław Helwig.

W 2006 pomarańczowo-czarna brać wybrała się dwukrotnie do  Częstochowy. Na początku maja wybrało się 110-ciu kibiców Chrobrego Głogów, z czego 36 osób stanowiła delegacja KKS-u Kalisz. Na płocie zawisły 3 flagi – jedna KKS-u. W listopadzie pociągiem wyruszyło 44 kibiców. Nie zostają  wpuszczeni na sektor gości.

15 sierpnia 2007 roku w Częstochowie zameldowała  się  99 osobowa grupa kibiców  z Głogowa,  z dwoma flagami. Ze względu na połączenie kolejowe obiekt przy Limanowskiego musieli opuścić z początkiem II połowy. Na stadionie ludzi sporo. Liczbę najzagorzalszych kibiców Rakowa z  perspektywy sektora gości  trudno było precyzyjniej ocenić, ale grupa wyglądało na 250-300 osób z przyzwoitym dopingiem.

Po pięciu latach przerwy w sezonie 2011/2012 do Świętego Miasta zawitała grupa  120 osób (w tym 37 kibiców Stilonu Gorzów), dwie osoby zostały pod stadionem. Po wejściu do klatki wywieszają cztery flagi (w tym jedna zgodowiczów z Gorzowa).

Na pierwszy wyjazd rundy wiosennej sezonu 2012/2013. Pociągiem do Częstochowy wybrała się grupa głogowsko-gorzowska (97 ChG + 35 Stilon) która pojawiła się w przerwie spotkania. Wejście przebiega tak sprawnie, że nie ma szans na obejrzenie meczu z sektora gości. Cała grupa zostaje pod bramą obok kortów i stamtąd co jakiś czas zaznacza swoją obecność. Po końcowym gwizdku piłkarze podchodzą bliżej i dziękują za wsparcie.

22.03.2014 Po raz pierwszy od niepamiętnych czasów pomarańczowo-czarna grupa wyjazdowa była obecna na całym meczu w Częstochowie. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce 20 lat temu! Tym razem w sektorze gości pojawiło się 70 fanów Chrobrego.

Po ponad dwuletniej przerwie pomarańczowo- czarnym ponownie przyszło zagrać w Częstochowie. Tym razem w I rundzie Pucharu Polski. Na wyjazd do Częstochowy wybrało się 38 fanów ChG + 10 chłopaków z Unii Leszno. Podobnie jak ponad trzy lata wcześniej  głogowska grupa postawiła na  pociąg.

Ostatnia wizyta pomarańczowo-czarnej grupy podróżniczej miała miejsce 15 kwietnia 2018 roku. Tym razem do Częstochowy dotarło 50 fanatyków ChG. Płot ozdobiony został „Szlachtą” małą flagą Krościenka nad Dunajcem i transparentem „ŚP. Redżi”.

 

WSZYSCY DO CZĘSTOCHOWY!

fot. rbfzine.pl ; rakow.com.pl ; 12 zawodnik

escort mersin