Puchar Polski: relacja z Lubina

Bliskim wyjazdem do Lubina na mecz rundy przedwstępnej Pucharu Polski pomarańczowo-czarni zainaugurowali nowy sezon wyjazdowy. Na najbliższy wyjazd w sezonie wybrała się ponad 200-osobowa grupa kibiców Chrobrego, która dopingowała swój zespół w wygranym 3:1 spotkaniu z rezerwami Zagłębia.

Wyjazd na pucharowy mecz z Zagłębiem II nie wywołał jakiejś specjalnej mobilizacji w naszych szeregach i był traktowany jako przetarcie przed ciekawymi wyjazdami w dalszej części sezonu. Wypadł nam on również w dość bliskim terminie ligowego i znacznie ważniejszego wyjazdu do Lubina (wrzesień), stąd też sobotnie spotkanie nie elektryzowało nikogo. Bliski wyjazd, możliwość podopingowania swojej drużyny i zobaczenia na co ją stać w pierwszym oficjalnym meczu sezonu 2014/2015.

Z Głogowa wyruszamy dwie godziny przed rozpoczęciem meczu w sile dwóch autokarów oraz kilkudziesięciu samochodów. Wejście na stadion przebiegło dość sprawnie i znaczna część wycieczki znalazła się na nim grubo przed pierwszym gwizdkiem.

Nasza liczba na tym wyjeździe to 227 osób. W sektorze wieszamy 3 flagi i standardowo już rozpoczynamy od „Jeździmy wszędzie tam…”. Ogólnie dopingujemy przez całe spotkanie, w repertuarze także kilka przyśpiewek skierowanych w stronę przeciwników i w zasadzie tyle. Po meczu gratulujemy zawodnikom zwycięstwa, oni dziękują nam za doping. Powrót w miarę sprawny, podobnie jak w pierwszą stronę ze sporą obstawą.

Wyjazd z serii zaliczyć i zapomnieć. Na stadionie łącznie ponad 900 widzów, na plus zwycięstwo naszego zespołu i awans do kolejnej rundy Pucharu Polski, gdzie rywalem będzie Motor Lublin.

escort mersin