Zmazać plamę za inaugurację – Nieciecza

W niedzielę o godz. 11:30 w Niecieczy pomarańczowo-czarni staną do walki o kolejne ligowe punkty. Zadanie łatwe nie będzie. Ba, będzie nawet bardzo trudne, ponieważ przeciwnikiem będzie lider rozgrywek, który w 1. kolejce pokonał Chrobrego w wielkim stylu, a na dodatek nasz zespół przystąpi do tego spotkania ze znacznymi osłabieniami w ofensywie.

Za zespołem z Niecieczy przemawia praktycznie wszystko. Pozycja w tabeli, bilans bezpośrednich spotkań (i jednocześnie ostatnie bezpośrednie spotkanie obu drużyn), osłabienia w ataku Chrobrego czy postawa pomarańczowo-czarnych w meczach wyjazdowych. Na drużynę z Niecieczy wskazują także bukmacherzy, a nawet spora część osób w naszym typerze. To potwierdza – w niedzielę będzie naprawdę ciężko…

Słów kilka o Niecieczy. Pod względem liczby mieszkańców zdecydowanie ostatnie miejsce w pierwszej lidze. Jak widać, nie ma to jednak żadnego przełożenia na sprawy boiskowe. Wieś w powiecie tarnowskim zamieszkuje ok. 750 widzów. I tu kolejna ciekawostka: na niektórych meczach drużyny liczba widzów jest niemal dwukrotnie większa niż liczba mieszkańców! Gdyby tak było w Głogowie… 😉

Piłkarsko nasz jutrzejszy rywal radzi sobie bardzo dobrze. Jest obecnie liderem zaplecza ekstraklasy i zdobywa średnio ponad 2 punkty na mecz. Co ciekawe, drużyna trenera Mandrysza lepiej radzi sobie na wyjazdach, gdzie zdobyła 20 z 35 punktów. Przekonał się o tym nasz Chrobry. Wprawdzie była to pierwsza kolejka, a w początkowej fazie sezonu nasza drużyna prezentowała się – delikatnie ujmując – słabo, ale jednak 0:6 u siebie chluby nie przynosi. W niedzielę, prawie 4 miesiące po tym meczu, też łatwo nie będzie. Zwłaszcza, że trener Mamrot nie będzie mógł skorzystać z usług Piotrowskiego (czerwona kartka w Legnicy), Danielaka (pauza za kartki) czy Sędziaka (kontuzja), a więc zawodników robiących różnicę w ofensywie.

Zdobycie punktu w Niecieczy będzie trudnym zadaniem, ale czy niewykonalnym? Przekonamy się w niedzielę. Początek meczu o godz. 11:30.

Chcesz przeczytać więcej na temat naszego jutrzejszego rywala? Kliknij tutaj.

escort mersin