13 grudnia obchody 33. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów zaprasza na głogowskie obchody 33. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. W sobotę 13 grudnia o godzinie 17:00 w Kościele św. Klemensa w Głogowie odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji ofiar stanu wojennego. Po Mszy Świętej, o godzinie 18:00, w przykościelnej auli św. Gerarda odbędzie się spotkanie z działaczem opozycji w czasach PRL, reżyserem filmu „MEDIA III RP” panem Pawłem Nowackim z Warszawy. Oprócz spotkania z panem Pawłem odbędzie się pokaz jego filmu.

Po pokazie filmu rozpocznie się panel dyskusyjny „DZISIEJSZE SPOŁECZEŃSTWO WOBEC STANU WOJENNEGO”. W panelu udział wezmą:

Pan Paweł Nowacki z Warszawy – opozycjonista z czasów PRL, wydawca i autor scenariuszy w programie „Warto Rozmawiać” Jana Pospieszalskiego.
Pan Franciszek Kamiński z Głogowa – opozycjonista, naczelny „bibuły” rozprowadzanej na terenie Głogowa w czasie stanu wojennego.
Pan Przemysław Bożek – nauczyciel jednej z głogowskich szkół.

Do dyskusji zaproszony będzie także jeden z mieszkańców Głogowa, który urodził się w 1981 roku. Przyjdź, Oddaj z nami HOŁD BOHATEROM!

antykomuna14

escort mersin