Bardzo dobry rok pomarańczowo-czarnych

Piłkarze Chrobrego Głogów zakończyli 2015 rok na wysokim 7. miejscu w tabeli I ligi. Pomarańczowo-czarni mają za sobą bardzo udaną jesień, podczas której zgromadzili na swoim koncie 28 punktów. Tak dobra runda pozwala na spokojną zimę, jednak nie oznacza to, że czeka nas łatwa wiosna. Przewaga nad strefą barażową wynosi aktualnie siedem punktów.

Szczególnie dobrze zespół Chrobrego Głogów punktował na wyjazdach. W delegacjach pomarańczowo-czarni odnieśli 5 zwycięstw, w tym cenne na terenie lidera rozgrywek, Wisły Płock. Podopieczni Ireneusza Mamrota pokonali ponadto MKS Kluczbork, Miedź, Rozwój Katowice oraz Wigry Suwałki. Do tego dołożyli 2 remisy i 3 porażki. Biorąc pod uwagę tylko mecze wyjazdowe, pomarańczowo-czarni zajmują 3. miejsce na zapleczu Ekstraklasy. Więcej punktów zgromadziły tylko Wisła Płock oraz Stomil Olsztyn.

Gorzej głogowianom wiodło się na stadionie przy Wita Stwosza. Na własnym obiekcie nasz zespół odniósł 3 zwycięstwa, zanotował 2 remisy oraz 4-krotnie przegrał. Dorobek jedenastu punktów pozwala na zajęcie 13. miejsca pod tym względem. Najlepsza na własnym boisku jest Arka Gdynia, która wyprzedza beniaminka z Sosnowca.

Łącznie pomarańczowo-czarni zgromadzili na swoim koncie 28 punktów. Strata do miejsca premiowanego awansem wynosi na chwilę obecną osiem oczek. W tabeli przed pomarańczowo-czarnymi sklasyfikowane są: Wisła Płock, Arka Gdynia, Zagłębie Sosnowiec, Zawisza Bydgoszcz, Stomil Olsztyn oraz Dolcan Ząbki.

Najlepszym strzelcem Chrobrego Głogów jest obecnie Maciej Górski, autor ośmiu trafień. Liderem klasyfikacji jest Szymon Lewicki z Zawiszy Bydgoszcz, który pokonywał bramkarzy gości 11-krotnie. Kolejne mecze piłkarskiej I ligi rozegrane zostaną w pierwszy weekend marca. Pierwszym rywalem pomarańczowo-czarnych będzie Miedź Legnica.

Komentarze

  • #1 MZKSiak, 18.12.2015, godz.15:26 Edytuj

    I bardzo dobrze. Teraz tylko utrzymać skład + jakieś jedno/dwa wzmocnienia i możemy powalczyć o korzystny wynik na koniec sezonu.
  • #2 FAN, 18.12.2015, godz.12:01 Edytuj

    Swietny wynik. Przed sezonem chyba nikt na to nie liczył, a tu proszę - OBY TAK DALEJ !!!

Dodaj komentarz

escort mersin