Dni Głogowa 2011: Świętowanie awansu!

Jutro rozpoczynają się tegoroczne Dni Głogowa. Z tej okazji warto przypomnieć święto miasta obchodzone w 2011 roku. Sześć lat temu, na początku czerwca, swoje powody do fetowania mieli kibice Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni wygrali wówczas rozgrywki III ligi dolnośląsko-lubuskiej i wywalczyli promocję na drugoligowe boiska.

W Głogowie panowały zupełnie inne nastroje niż rok wcześniej, kiedy awans do II ligi zabrał rzut karny dla Górnika Wałbrzych w 95. minucie meczu w Nowej Soli. Tym razem pomarańczowo-czarni zrealizowali swoje założenia i dopięli swego. W przedostatniej kolejce podopieczni Ireneusza Mamrota rozbili na swoim stadionie Dozamet Nowa Sól 5:0. Swój mecz przegrał główny konkurent głogowian w walce o awans, Ilanka Rzepin i jeszcze tego samego dnia można było świętować zwycięstwo w rozgrywkach!

W tym samym czasie, w innej części miasta, odbywały się Dni Głogowa 2011. Jednym z punktów wieczornych wydarzeń było pojawienie się na scenie pomarańczowo-czarnych! Przemowy, przyśpiewki, odpalone race i dużo złocistego (i nie tylko) trunku – II liga dla Głogowa stała się faktem!

Przeżyjmy to jeszcze raz!

Komentarze

  • #1 wojtas, 01.06.2017, godz.23:47 Edytuj

    Pamiętam! Chyba grała Budka Suflera a i tak najwiekszymi gwiazdami byli pomaranczowo-czarni! :D

Dodaj komentarz

escort mersin