Głogów czeka, my czekamy!

Po trzech ligowych kolejkach nasz Chrobry jest jednym z dwóch zespołów na zapleczu Ekstraklasy, który wciąż czeka na premierową bramkę w sezonie 2016/2017. Głogowianie nie dokonali tego w spotkaniach ze Stomilem Olsztyn, GKS-em Katowice oraz Zniczem Pruszków. Najbliższa okazja w sobotę, kiedy przy Wita Stwosza zagramy z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Łatwo jednak nie będzie.

Podbeskidzie spadło z najwyższej klasy rozgrywkowej i jest w bieżącym sezonie jednym z głównych kandydatów do powrotu. Bielszczanie są aktualnym liderem pierwszoligowej tabeli, gromadząc w trzech dotychczasowych spotkaniach siedem punktów. Nasz sobotni rywal legitymuje się także dość imponującym bilansem bramkowym 5-1.

Pomarańczowo-czarni mają na swoim koncie jeden punkt, ale do tej pory nie zdobyli ani jednej bramki. W minionej kolejce przywieźli jeden punkt z Pruszkowa, ale spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Nadal więc czekamy na premierową bramkę w lidze w sezonie 2016/2017. Czy to nastąpi w sobotę?

Ofensywnego potencjału odmówić nie można. Jest dobrze spisujący się w sparingach Damian Kowalczyk, do Głogowa powrócił Karol Danielak. W poprzednim sezonie ciężar zdobywania bramek wziął na siebie Maciej Górski i zadanie wykonał na tyle dobrze, że dziś jest zawodnikiem wicelidera najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Kto zastąpi „Górala” i będzie główną bronią głogowian w bieżących rozgrywkach? Póki co trwa strzelecka indolencja. Miejmy nadzieję, że już niedługo się to zmieni!

Mecz Chrobry Głogów – Podbeskidzie Bielsko-Biała w najbliższą sobotę o godz. 19:00.

Komentarze

  • #1 mzks1946, 16.08.2016, godz.14:47 Edytuj

    jakby ktorys z naszych napastników chociaz sie zblizył do granicy 10 bramek w sezonie to będzie sukces. ale nie wiem czy Wojciechowski lub Kowalczyk są w stanie tego dokonać.
  • #2 ANFIELD, 16.08.2016, godz.14:12 Edytuj

    Ci co ostatni mecz woleli obejrzeć w tv niż na stadionie, teraz nie będą mieć takiego udogodnienia a więc wszyscy bez wyjątku meldują się w sobotę na Wita Stwosza!

Dodaj komentarz

escort mersin