Nieciekawa sytuacja Stomilu Olsztyn

W newsie przedstawiającym sektory gości, które przyjdzie nam odwiedzić w rundzie wiosennej 2014/2015, wspomnieliśmy o nie najlepszej sytuacji Stomilu Olsztyn. Ta na chwilę obecną jest tak nieciekawa, że pierwszy zespół postanowił nawet przerwać zimowy okres przygotowawczy i nie odbywa obecnie żadnych treningów. Aby choć trochę podreperować sytuację olsztyńskiego klubu, kibice zarządzili zbiórkę na najpilniejsze rzeczy potrzebne do treningów. Na chwilę obecną udało się zebrać ponad 20 tysięcy złotych.

Ostatnie miesiące to prawdziwa huśtawka nastrojów dla wszystkich związanych z olsztyńską piłką. W czerwcu drużyna Stomilu zakończyła pierwszoligowe rozgrywki na piętnastym miejscu w ligowej tabeli, co oznaczało, że od następnego sezonu miała występować ligę niżej. Ostatecznie tak się nie stało, ponieważ licencji na pierwszoligowe granie nie otrzymał Kolejarz Stróże. Runda jesienna sezonu 2014/2015 była już jednak dla Stomilu o wiele lepsza i olsztyńska drużyna w pełni wykorzystała drugą szansę. Piłkarską jesień Duma Warmii zakończyła na piątym miejscu z dorobkiem trzydziestu punktów, gromiąc po drodze naszego Chrobrego 3:0. Teraz, kilka miesięcy po tym spotkaniu, udział olsztyńskiego zespołu w dalszej części sezonu stanął pod wielkim znakiem zapytania…

Na początku roku Stomil stracił głównego sponsora. Galeria Warmińska wspierała olsztyński klub od 2012 roku. Decyzja o zaprzestaniu finansowania pierwszoligowca sprawiła, że piąta drużyna zaplecza ekstraklasy została pozbawiona sporego zastrzyku gotówki. Umowa sponsorska opiewała bowiem na kwotę 10 milionów złotych. Kilka dni temu Wydział Zamówień Publicznych olsztyńskiego ratusza unieważnił przetarg na projekt nowego stadionu Stomilu Olsztyn, a na domiar złego piłkarze Stomilu przerwali okres przygotowawczy i rozjechali się do domów. Każdy z zawodników będzie trenował według indywidualnej rozpiski. Na kolejny trening zespołu póki co się nie zanosi.

Jak zawsze w takich przypadkach bywa, sprawę w swoje ręce wzięli kibice olsztyńskiej drużyny. Wraz z początkiem lutego, na stronie internetowej stomil.olsztyn.pl ruszyła zbiórka pieniędzy, które choć w małym stopniu mają przyczynić się do poprawy sytuacji w warmińskim klubie. Na chwilę obecną zebrana kwota wynosi 20 212 zł. Planowana była także manifestacja pod olsztyńskim ratuszem.

Głos w sprawie zabrał również prezes Stomilu Olsztyn, Robert Kiłdanowicz, który zapewnił, że w następną niedzielę zaplanowane jest spotkanie z potencjalnym inwestorem. Na dzień dzisiejszy, sytuacja najbardziej utytułowanego klubu piłkarskiego na Warmii i Mazurach rysuje się jednak w ciemnych barwach…

Mecz Stomil Olsztyn – Chrobry Głogów zaplanowano na 18/19 kwietnia 2015 roku.

escort mersin