Ostatni raz przy WS3

Jutro o godz. 17 rozpocznie się mecz ze Stomilem Olsztyn. Będzie to ostatnie tegoroczne spotkanie pomarańczowo-czarnych przy Wita Stwosza 3. W normalnych warunkach zapowiadałoby się interesująco, bo do Głogowa wybierają się kibice gości, których można spodziewać się w solidnej liczbie. Z uwagi na obecną sytuację i brak naszej działalności na stadionie, emocjonować się będzie można jedynie boiskową rywalizacją i śledzeniem gry zawodników, którzy potrzebują punktów, by odskoczyć strefie barażowej.

Mecz ze Stomilem Olsztyn będzie pierwszym z rundy wiosennej, który zostanie rozegrany jeszcze w bieżącym roku kalendarzowym. Tym drugim będzie wyprawa do Katowic, ale o tym napiszemy więcej w odpowiednim newsie. Przypominamy jednak, że 26 listopada nie może zabraknąć tam żadnego kibica ChG!

Z zespołem z Olsztyna graliśmy na inaugurację sezonu 2016/2017. Wyjazdowy mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy, którzy wygrali 3:0. Co ciekawe, takim wynikiem dość często kończyły się głogowsko-olsztyńskie rywalizacje. Ostatni mecz przy WS3 pomarańczowo-czarni wygrali właśnie różnicą trzech trafień, natomiast Stomil wygrał w Głogowie 3:0 w sezonie 2014/2015.

Podopieczni trenera Ireneusza Mamrota mają obecnie na swoim koncie 20 punktów, co daje dwa oczka zapasu nad strefą barażową (Olimpia Grudziądz) i pięć nad spadkową. W spotkaniu ze Stomilem przydałoby się więc zapunktować i to najlepiej za trzy, aby odskoczyć dolnej części tabeli. Olimpia w najbliższej kolejce zagra na wyjeździe z Podbeskidziem, natomiast Wisła Puławy (także dwa punkty straty do ChG) pojedzie do Kluczborka. Warto jednak dodać, że drużyna z Grudziądza rozegrała do tej pory jeden mecz mniej.

Stomil to ligowy sąsiad Chrobrego. Nasz jutrzejszy rywal ma na koncie jeden punkt więcej i jest sklasyfikowany jedną lokatę wyżej. W delegacjach olsztynianie odnieśli jak dotąd tylko jedno zwycięstwo, wygrywając 3:0 w Pruszkowie. Piątkowy mecz będzie niezwykle istotny dla dolnych rejonów tabeli, a zwycięstwo pozwoli nieco umocnić naszą sytuację przed ostatnią tegoroczną kolejką i wizytą w Katowicach. Nie pozostaje nic innego, jak wierzyć w dobry występ głogowian i zwycięstwo!

Początek meczu o godz. 17:00.

Komentarze

 • #1 mzks, 18.11.2016, godz.12:08 Edytuj

  Marzeniem są 4 pkt w dwóch ostatnich meczach ale będzie mega ciężko. Licze że dziś nasi zagrają dobry mecz i nie będzie powodów do zmartwień !
 • #2 pomaranczowy, 17.11.2016, godz.16:59 Edytuj

  Przydałoby się zgarnąć jeszcze chociaż 3 pkt w tym roku. Sam nie wiem czy łatwiej będzie jutro ze Stomilem czy w Katowicach (kto by np. przypuszczał że wygramy w Sosnowcu)...
 • #3 CHG, 17.11.2016, godz.15:39 Edytuj

  Taki mecz, że możemy i 0:3 przegrać i 3:0 wygrać. Liczę że piłkarze dadzą radę i jakieś punkty wpadną!
 • #4 anty, 17.11.2016, godz.14:27 Edytuj

  A dzien pozniej klub robi swoje 70-lecie. Jak dla mnie nie jest to 70-lecie CHROBREGO tylko impreza pani prezes i jej świty. Podobno namawiaja rodziców dzieci trenujacych w Akademii to przyjscia zeby jakos to wygladalo. No bo przyznajcie ze niby święto w towarzystwie samych Dudkowiakow i Buzdyganow wygladaloby dosc smiesznie ;))

Dodaj komentarz

escort mersin