Oświadczenie Kibiców Chrobrego Głogów

W związku z wydarzeniami, które miały miejsce 16 kwietnia 2016 roku, odbywający się w ten dzień mecz piłki nożnej o mistrzostwo I ligi pomiędzy Chrobrym Głogów a Stomilem Olsztyn przebiegał w zupełnie innej atmosferze niż wszystkie dotychczasowe spotkania rozgrywane na stadionie przy ul. Wita Stwosza. Podczas meczu nie wywiesiliśmy flag, a także nie prowadziliśmy dopingu dla naszego zespołu, który rywalizował z drużyną z czołówki ligowej tabeli. Wszystko to spowodowane było pogarszającymi się relacjami na linii Klub – Kibice.

Decyzją Prezes spółki Chrobry Głogów S.A., Emilii Szajowskiej, głogowska Policja (wraz z psem tropiącym) kilkukrotnie przeprowadziła kontrolę pomieszczeń zajmowanych przez Klub Kibica. Podobna sytuacja miała miejsce podczas wchodzenia na stadion. Nie do końca wiadomo, jaki był cel tego typu działań, jednak nie przypominamy sobie podobnych sytuacji w przeszłości – nigdy nie byliśmy inwigilowani w taki sposób, dlatego obecna sytuacja jest dla nas niezrozumiała.
Wydarzenia, które miały miejsce w dniu meczu ze Stomilem Olsztyn nie są jednak jedynym argumentem potwierdzającym pogarszające się relacje z Klubem oraz represje ze strony Policji. Od dłuższego czasu docierają do nas informacje o złym zarządzaniem spółką przez Panią Emilię Szajowską. W tym miejscu warto wspomnieć o zerwaniu długoletniej współpracy z jednym z głogowskich sponsorów Chrobrego Głogów, który miał spory wkład w sportowy oraz finansowy rozwój Klubu na przestrzeni ostatnich lat.

Kibiców Chrobrego Głogów niepokoją również informacje na temat konfliktu Pani Prezes z dyrektorem sportowym Zbigniewem Prejsem oraz zatrudniania w spółce osób, które mają niewielkie pojęcie o funkcjonowaniu profesjonalnego klubu sportowego. Uważamy, że jeśli Klub nadal ma się rozwijać i budować sportową markę w kraju, tego typu sytuacje nie powinny mieć miejsca. Zależy nam na tym, by Chrobry Głogów miał silną pozycję i był wizytówką naszego miasta, jednak konflikt we władzach Klubu z pewnością tego nie ułatwia.

Należy również wspomnieć o represjach ze strony Policji. Odnosimy wrażenie, że kibice Chrobrego Głogów stali się w ostatnim czasie priorytetem służb w naszym mieście. Pierwszym tego przykładem był wniosek Policji o zamknięciu stadionu przy ul. Wita Stwosza, czym ukarani byli wszyscy mieszkańcy Głogowa chcący obejrzeć mecz piłki nożnej na pierwszoligowym poziomie. Kolejnym potwierdzeniem powyższych słów jest nachodzenie kibiców Chrobrego Głogów w ich domach, wezwania na komisariat, liczne wypisywanie mandatów czy bardzo szczegółowe spisywanie danych przed meczami wyjazdowymi, co zmniejsza szansę na punktualne dotarcie na stadion.

Nasze działania od zawsze miały na celu dobro Klubu i godne reprezentowanie go w naszym mieście, jak i poza nim. Podczas meczów staraliśmy się wprowadzić atmosferę, która da wsparcie piłkarzom i pomoże im w boiskowej rywalizacji. Przez lata nasza współpraca z Chrobrym Głogów przebiegała bez większych zakłóceń. Byliśmy z Klubem w ciężkich czasach, gdy ten rywalizował w IV lidze i groziła mu nawet likwidacja. To właśnie działania Kibiców w dużej mierze sprawiły, że Chrobry Głogów został odbudowany i dziś jest sportową wizytówką naszego miasta.

Kibice Chrobrego Głogów nie chcą, by wszystko to zostało zniweczone poprzez decyzje jednej osoby, która pełni funkcję Prezesa zaledwie od kilku miesięcy. Nie popieramy zachowania grupy kibiców, która podczas sobotniego meczu użyła środków pirotechnicznych, jednak konflikt każdego dnia wzrasta i nie wróży to niczego dobrego w relacjach na linii Klub – Kibice.

Kibice Chrobrego Głogów

Komentarze

 • #1 kura, 19.04.2016, godz.13:21 Edytuj

  DOBRZE WIEMY PANOWIE ZE JAK CHODZI O ZATRUDNIANIE PAŃ W KLUBIE NA WYSOKICH STANOWISKACH I JESZCZE BEZ DOŚWIADCZENIA TO SKONCZY SIE TAK JAK W WARSZAWIE.TEZ MIELI PANIA I WIEMY JAK TO SIE SKOŃCZYŁO.legła wygrała z celtikiem ale tylko na papierze.TAKZE PANI PREZES PROPONUJE ĶÓŁKO GOSPODYŃ WIEJSKICH!!!!!!!! MOZE TAM NIEDA SIE WSZYSTGO SPIERDOLIC.
 • #2 Rzeźnik, 19.04.2016, godz.10:00 Edytuj

  Ankieta poszła zachęcam do wypełnienia trwa niecałe 3 minuty. Z drugiej strony może by tak wysłać kilka email do Pana Prezydenta odnośnie Emilki ? Jakoś Prezydent nie chce się ustosunkować do sytuacji w klubie
 • #3 kocur, 18.04.2016, godz.23:50 Edytuj

  Tu jest krótka ankieta na temat pracy policji. Warto ją wypełnić, bo jest nadzieja że przeczyta ją ktoś w komendzie wojewódzkiej i może zainteresuje się tym burdelem jaki odwalają nasi stróże prawa. http://www.glogow.policja.gov.pl/ankiety/index.php/59183/lang-pl
 • #4 Kibol, 18.04.2016, godz.23:15 Edytuj

  W dupie mamy te ustawy a ty stadion to chyba oglądasz z radiowozu jak z kolegami glaszczecie sie po pałkach !
 • #5 Ocb, 18.04.2016, godz.23:12 Edytuj

  Do Przemek B. a ja mam nadzieje ze zamkniesz dupę i wypierdalaj ze stadionu bo gdzie kurwo byłeś jak ChG grał w 4 lidze z Mieszkiem? Każdy sie zna ze stadionu i wie ze nikt normalny takich głupot jak ty cwelu nie pisze! Chrobry To My
 • #6 Ocb, 18.04.2016, godz.23:10 Edytuj

  Ten szmatławiec dziurawy leżę jak pies! Sama dzwoniła na psiarnie i prosiła ich o przeszukanie pomieszczeń, teraz debilka wciska kit że to sama chciała przeszukać. Tylko na jakiej podstawie? Mieli nakaz prokuratora? Kurwiszcze jebane niech wypierdala !
 • #7 siwy, 18.04.2016, godz.22:29 Edytuj

  Tylko Chrobry!! Zawsze razem!!!
 • #8 RADZIU, 18.04.2016, godz.20:49 Edytuj

  Brawo Kibice ! Pani Szajowska nie nadaje sie kompletnie do tego i wiadomo o tym nie od dzis. Poczatki pana Prejsa rowniez byly ciezkie, ale widac ze jemu chociaz zalezy i sie stara jak moze. Czego niestety nie mozna powiedziec o Emilce..
 • #9 kura, 18.04.2016, godz.20:47 Edytuj

  I PAMIETAJ PRZEMKU B. ZE TAKZE ZWYKŁY KIBIC PRZYCHODZI NA MECZ Z NADZIEJA ZE OBEJRZY DOBRY MECZ OPRAWE I DOPING!!!!!!! PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW! !!!!
 • #10 kura, 18.04.2016, godz.20:42 Edytuj

  A TY PRZEMKU B. Z POLICJI JESTEŚ.RACE BYŁY I BĘDĄ NIEODZOWNYM ELEMENTEM MECZÓW I TAK JEST NIE TYLKO W POLSCE.TO PAPIEROSOW TEZ NIEPOWINNO SIE NA STADIONIE PALIC I PICIE PIWA TEGO 2%TEZ MOZE ZAKAZAC POWINNO SIE CO? WSZYSKO JEST DLA LUDZI!!!!!!
 • #11 Paweł, 18.04.2016, godz.17:55 Edytuj

  Przemek B na ilu wyjazdach byłeś??Ile nocy zarwałeś jadąc na Chrobrego??Pewnie wszystkie mecze oglądałeś w telewizji nawet te u siebie.Słaby jesteś!!!Nie wchodź na stronę nie czytaj po prostu wypierda.aj !!!
 • #12 fan, 18.04.2016, godz.16:12 Edytuj

  Bravo Kibice! Walczcie o swoje!!!
 • #13 kiki, 18.04.2016, godz.16:07 Edytuj

  STOP POLICYJNEJ PROWOKACJI!!!
 • #14 piknik, 18.04.2016, godz.15:56 Edytuj

  Z tego co wiem to posiadanie środków pirotechnicznych LEGALNIE zakupionych nie jest złamaniem żadnego prawa. Wniesie na stadion tak, ale już posiadanie ich poza obiektem jest zgodne z prawem i można trzymać nawet miliard rac jak je tam zmieścisz. Nie wiem więc po co policja ich szuka. Na stadionie co innego. Poza tym Przemku jak z ciebie taki kibic to ciekaw jestem ile poświeciles swojego czasu i pieniedzy dla Chrobrego jak chlopaki co zarywaja cale dni zeby jezdzic po Suwalkach, Lublinie czy Łomży... POZDROWIENIA NIE DAJCIE SIE!
 • #15 Przemek B., 18.04.2016, godz.15:38 Edytuj

  Mam cichą nadzieję, że przynajmniej do końca rundy wiosennej dacie se spokój z przychodzeniem na mecze. Druga połowa w sobotę była fantastyczna. Bez dymienia, bez przerw. "Nie popieramy zachowania grupy kibiców, która podczas sobotniego meczu użyła środków pirotechnicznych" Ha, ha. Dobry żart! Nie popieracie, ale trzymacie ich jednak w swoich kręgach. Fajnie. Jak chcecie dymić, to rozpalcie se na działce grilla. Będzie dym, że ho, ho. Po cóż psy tropiące? A po to, ażeby znaleźć i nie dopuścić do odpalania kolejnych rac, petard, a przynajmniej zniwelować tę patologię. Za to właśnie zamykają nam stadion. ZA RACE. Jako kibic Chrobrego, nie zgadzam się, byście wypowiadali się za wszystkich i podpisywali swe oświadczenia "Kibice Chrobrego Głogów". Podpisujcie je zgodnie z prawdą: "Oświadczenie grupy kibiców, którzy łamią ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych odpalając race i petardy".

Dodaj komentarz

escort mersin