Pomarańczowo-czarni wznowili treningi

W poniedziałek pomarańczowo-czarni odbyli pierwszy wspólny trening w zimowym okresie przygotowawczym. Piłkarze Chrobrego Głogów rozpoczęli przygotowania do piłkarskiej wiosny, a pierwszy mecz o stawkę rozegrają na początku marca. Wcześniej czeka ich szereg sparingów, z czego trzy odbędą się w naszym mieście. Pierwsze spotkanie kontrolne zaplanowano na 18 stycznia w Lubinie.

Podczas poniedziałkowych zajęć zabrakło kilku zawodników. Z klubem pożegnał się bramkarz Mariusz Rzepecki, który trafił na WS3 trzy i pół roku temu. Zawodnik odegrał ważną rolę w ostatnim drugoligowym sezonie, jednak później bronił zdecydowanie mniej. Z GKS-em Tychy treningi rozpoczęli natomiast Karol Szymański oraz Dominik Kościelniak. – „Rozmawialiśmy już jesienią i sam zastanawiał się nad tym, czy przedłużać tutaj umowę, czy może spróbować bliżej domu. Wiadomo, że spośród tych odchodzących Dominik grał najwięcej, ale zmiana otoczenia dobrze mu zrobi. Czasami trzeba je zmienić, aby zyskać motywację” – powiedział trener Ireneusz Mamrot.

Dobrą wiadomością jest z pewnością pozostanie w Głogowie obrońcy Bartosza Kwietnia. – „Z Bartkiem jestem już po rozmowie. Na sto procent zostaje z nami, więc – nie ukrywam – cieszymy się z takiego obrotu sprawy” – skomentował opiekun drużyny. W obecnym sezonie Kwiecień zagrał dla Chrobrego 16 razy i zdobył 3 bramki. Wcześniej z Chrobrym pożegnali się: Wołodymyr Hudyma, Maksymilian Rozwandowicz oraz Sebastian Murawski.

Wkrótce powinno pojawić się więcej informacji na temat transferów.

Komentarze

  • #1 Pawel, 11.01.2017, godz.01:12 Edytuj

    Ma być na testach jeszcze młody 18-letni bramkarz z Wielkopolski. Myśle że nr 1 będzie Janicki a nowy bramkarz będzie bardziej rezerwowy. Kościelniaka trochę szkoda bo potencjał ten zawodnik ma i myślę, że w Tychach (o ile tam trafi) może coś pograć. Swoją drogą Damian Ałdaś na testach w Stali Mielec ;)

Dodaj komentarz

escort mersin