Stanowisko ws. wniosku policji o zamknięcie stadionu

Mimo, że spotkanie z Odrą Opole rozegrano w miniony weekend, cały czas jest ono dość gorącym tematem. Według naszych informacji, głogowska policja poczyniła pierwsze kroki w kierunku zamknięcia stadionu przy WS3 na ćwierćfinał Pucharu Polski z Arką Gdynia. Kibice Chrobrego Głogów nie zamierzają się jednak całej sytuacji tylko przyglądać.

Poniżej stanowisko ws. meczu z Odrą Opole, działań policji i wniosku o zamknięcie stadionu.

Stanowisko kibiców Chrobrego Głogów dotyczące wniosku policji o zamknięcie stadionu w Głogowie na mecz z Arką Gdynia

W ostatnią sobotę września nasza drużyna podejmowała na swoim boisku lidera 1 ligi, Odrę Opole. Z punktu piłkarskiego i kibicowskiego był to ciekawy pojedynek, który przyciągnął na trybuny głogowskiego stadionu ponad tysiąc osób oraz liczną grupę kibiców gości. Piłkarze ChG stanęli na wysokości zadania i ograli lidera 2:0. Sukces tym większy, że osiągnięty kilka dni po ciężkim pucharowym zwycięstwie z Piastem Gliwice. Nasza radość jednak może być niedługo sprowadzona na ziemię, bo jak się okazuje – opierając się o wydarzenia sprzed meczu z Odrą – policji bardzo zależy na złożeniu wniosku do Wojewody o zamknięcie naszego stadionu na pucharowy mecz z Arką Gdynia.

Przed meczem z Odrą Opole doszło do sytuacji, która wydaje się, że w obecnych czasach pełnych ustaw i regulacji antykibicowskich, milionów złotych przeznaczonych na nieskuteczną i nieudolną walkę policji z naszym środowiskiem, helikopterów, armatek wodnych, setek umundurowanych i nieumundurowanych policjantów nie powinna już mieć miejsca, a osoby, które doprowadziły do niej powinny zająć się w życiu czym innym. Na niecałe dwie godziny przed meczem doszło do świadomej prowokacji, bo jak inaczej można rozumieć „podrzucenie” przez policję grupy kibiców gości niepoinformowanemu i nieprzygotowanemu do wpuszczania na stadion organizatorowi. Ten z kolei, nie radząc sobie z zaistniałą sytuacją, a dokładnie z obecnością niewielkiej części przyjezdnych na sektorze gości, przekazał zarządzanie imprezą masową właśnie policji… No i zaczął się cyrk.

Kazano zamknąć wszystkie wejścia na stadion dla kibiców gospodarzy i rozpoczęto pokazowy wyrok na bogu ducha winnych osobach znajdującym się już w sektorze gości. Kabaret w wykonaniu policji trwał w najlepsze, a tłum pod kasami gęstniał w oczach. Prowadzone dumnie przez policję „czynności operacyjne” takie jak legitymowanie, robienie zdjęć i filmowanie zatrzymanych kibiców, przeszukanie sektora, odciski palców, a następnie przetransportowanie tych osób ze stadionu na Komendę sprawiły, że zdenerwowanie i wzburzenie u osób chcących wejść na lada moment rozpoczynający się mecz rosło. W międzyczasie część kibiców postanowiła udać się do domów czy barów, gdzie mieli zagwarantowane obejrzenie meczu w telewizji.

Był też telefon z centrali na Komendę w Głogowie z pytaniem: „co tam się k… u Was dzieje?”. W pewnym momencie zarządzająca imprezą masową policja (do dowódcy zabezpieczenia KPP w Głogowie zwrócił się o to klub), widząc tłum gromadzący się przy kasach, otworzyła bramę główną i wszyscy kibice (nawet bez sprawdzenia biletów) weszli na stadion. Po chwili nakazano jednak wszystkim wyjść, ponieważ „zapomniano” dokonać rewizji i weryfikacji osób znajdujących się już na stadionie. Ogłoszono więc natychmiastową ewakuację i wszyscy musieli opuścić stadion. Ostatecznie, po dwukrotnym wejściu na obiekt, mecz rozpoczął się z kilkudziesięciominutowym opóźnieniem, a zafundowany przez policję cyrk widziała cała Polska, bo mecz był transmitowany w telewizji.

Po przeanalizowaniu i poznaniu wielu dodatkowych faktów towarzyszących wydarzeniom z ostatniej soboty września, My Kibice Chrobrego Głogów, stoimy na stanowisku, że celem działań policji było uderzenie w piłkarskie i kibicowskie święto, czyli ćwierćfinał Pucharu Polski z Arką Gdynia. Mecz ten odbędzie się 25 października na naszym stadionie.

Nie widzimy podstaw do zamykania stadionu na to spotkanie. W dniu meczu z Odrą Opole na naszym stadionie nie wydarzyło się nic, co by mogło spowodować aż tak surową karę dla naszego klubu. Działania głogowskiej policji, wspartej w ten dzień kolegami z całego województwa, potwierdziły po raz kolejny, że nasz stadion i kibice ChG mają być odbierani przez głogowian negatywnie, a informacje przedstawione przez policję głogowskim mediom tylko to potwierdzają.

Zdajemy sobie sprawę, że 39 zakazów stadionowych plus wysokie grzywny brzmią dumnie, a rzekome nagrody pieniężne dla pracujących w pocie czoła policjantów wpłynęły już na konta. My Kibice ChG nie akceptujemy takich działań policji i liczmy na obiektywne spojrzenie głogowian i włodarzy naszego miasta na przytoczony wyżej problem. Jednocześnie zapewniamy wszystkich kibiców Chrobrego jak i zarówno… policję, że zrobimy wszystko, by pucharowy mecz z Arką Gdynia odbył się przy otwartych i pełnych trybunach.

Kibice Chrobrego Głogów

Komentarze

 • #1 Haba, 11.10.2017, godz.22:42 Edytuj

  Tak nieudolnego komendanta jeszcze w historii glogowskiej komendy milicyjnej nie było...
 • #2 Do Kali, 11.10.2017, godz.13:02 Edytuj

  Szkoda tylko ze wniosek jest na caly stadion
 • #3 Kali, 10.10.2017, godz.13:57 Edytuj

  oczywiste jest, ze chodzi tylko o zamkniecie sektora dla Arki i Zagłębia. Sektory gospodarzy zostaną otwarte, śpijcie spokojnie.
 • #4 NEUTRALNY, 10.10.2017, godz.11:28 Edytuj

  inbecyle i melepety z policjii!,nie umiecie sobie radzić,z niczym,ponosicie porażkę na każdym kroku,i robicie pośmiewisko z siebie,to jest prawda,i nawet moja babcia prawie wiekowa.drze z was łaczha,hA,HA
 • #5 Antyglupek, 10.10.2017, godz.07:40 Edytuj

  Zamkniecie stadionu to dowod na to ze policja moze znowu sie skompromitowac i chce sobie ulatwic zadanie.. Karza za swoja nieudolnosc innych. Jak juz to powinni zamknac stadion tym co wtargneli.
 • #6 Olaf, 09.10.2017, godz.15:57 Edytuj

  Najlepszym i obiektywnym rozwiązaniem byłoby gdyby komendant policji w Głogowie, sam na siebie doniósł że jest winien bałaganu i prowokacji jaka miała miejsce przed meczem z Odrą
 • #7 Waldemar, 09.10.2017, godz.13:22 Edytuj

  Zaraz, zaraz... Jakaś grupa kibicow GOŚCI weszła na stadion bez biletów, policja nie poradziła sobie z zabezpieczeniem meczu i chce ukarać KIBICÓW CHROBREGO? No pięknie. Myślałem że takie rzeczy to w polskich komediach Barei tylko..
 • #8 Glogowianin, 09.10.2017, godz.11:30 Edytuj

  Cyrk na kółkach.. mam nadzieję, że p. Wojewoda pomyśli zdroworozsądkowo i mecz z Arką się odbędzie w normalnych warunkach!
 • #9 Ariel, 09.10.2017, godz.10:24 Edytuj

  Komisja Ligi uznala, ze klub nic nie zawinił więc jedyną winę ponosi policja. I oni jeszcze chcą składać wniosek o zamknięcie stadionu? :D :D
 • #10 oskar, 08.10.2017, godz.22:25 Edytuj

  Wezcie mi wytlumaczcie jedno: jak to jest ze policja zamyka stadion czyli dziala na szkode spolki miejskiej czyli klubu a jej wlasciciele czyli prezydent i wlodarze pija z nimi kawe, klepia po plecach jakby nigdy nic????
 • #11 Tylko Chrobry, 08.10.2017, godz.21:35 Edytuj

  Nagrody dostali jeszcze,masakra co sie wyrabia w tym kraju. Wszyscy na Arke!!!

Dodaj komentarz

escort mersin