Jutro o godzinie 19 piłkarze Chrobrego zmierzą się z Chojniczanką Chojnice. Piątkowe spotkanie będzie dopiero trzecim bezpośrednim w historii obu drużyn. Dwa wcześniejsze miały miejsce w poprzednim sezonie. W rozwinięciu newsa krótka kibicowska charakterystyka Chojniczanki oraz wspomnienia z dwóch dotychczasowych meczów.
Chojniczanka to klub założony w 1930 roku. Do tej pory największym sukcesem w historii jest zajęcie 8. miejsca w rozgrywkach II ligi zachodniej w sezonie 2010/2011. W tym sezonie klub z Chojnic wymieniany jest w gronie kandydatów do awansu, a po dwunastu meczach zajmuje 5. miejsce w tabeli. Chrobry grał do tej pory z Chojniczanką dwukrotnie. W Głogowie padł remis 1:1, natomiast na wyjeździe wygraliśmy po kapitalnej akcji Krzysztofa Ziemniaka 1:0.
W obu tych spotkaniach aktywny udział brali kibice naszego jutrzejszego rywala. Nikogo to jednak nie zdziwiło, bowiem fani Chojniczanki praktycznie zawsze wspierają swój zespół podczas spotkań zarówno domowych, jak i wyjazdowych. W sierpniu 2011 roku, do Głogowa przyjechało 79 kibiców gości, w tym 8 fanów KP Starogard Gdański. Na doping swoich kibiców gracze Chojniczanki mogli liczyć także podczas drugiego meczu z Chrobrym. Wówczas, standardowo zresztą, chojniccy fani wystawili dwa młyny i przez cały mecz wspierali swój zespół. W sektorze gości pojawiło się 100 kibiców Chrobrego + 5 Stilonu Gorzów.
Współczesny ruch kibicowski na stadionie Chojniczanki pojawił się po spadku do IV ligi w sezonie 1996/1997. Pierwszym zorganizowanym przez kibiców wyjazdem była wyprawa na mecz z Tęczą Brusy. Wówczas w miejscowości, która jest obecnie FC Chojniczanki, pojawiło się 25 osób. Niedługo potem wydano 2 rodzaje szali, a także pojawiły się flagi. Zimą 2000 roku dochodzi do zawiązania układu między Chojniczanką a Polonią Bydgoszcz i Spartą Brodnica. W sezonie 2000/2001 fani z Chojnic zawiązują też układ z Bytovią Bytów, a niedługo potem upada ten z brodnicką Spartą. W grudniu 2009, po turnieju ku pamięci zmarłego kibica Chojniczanki, fani naszego piątkowego rywala zawierają układ z Wierzycą Pelplin (28 osób na turnieju).
Najliczniejszy wyjazd kibiców Chojniczanki w poprzednim sezonie to Bytów, gdzie zameldowali się w 390 osób, w tym 35 Gryf Słupsk oraz 5 Lechia Gdańsk. Oprócz tego, dobrą liczbą zameldowali się w dalekiej Częstochowie, gdzie piłkarzy z Chojnic dopingowały 102 osoby, a także na ostatnim meczu sezonu w Toruniu (ok. 130). W obecnych rozgrywkach, kibice Chojniczanki najliczniej stawili się w Wejherowie (56 osób). Oprócz meczu z Gryfem, obecni byli także na innych wyjazdach: 47 w Kaliszu, 25 w Oławie, 19 w Sosnowcu i 5 w Rypinie. Jedyne zero wypadło im w Katowicach na meczu z Rozwojem.
Oprócz miejscowej drużyny, fani z Chojnic działają jako FC Lechii Gdańsk. Ponadto łączy ich zgoda z kibicami KP Starogard Szczeciński oraz układy z Gryfem Słupsk i Wierzycą Pelplin, która od jakiegoś czasu działa jedynie na meczach gdańskiej Lechii. Na meczach Chojniczanki pojawiają się także kibice z fanclubowych miejscowości: Brusy, Czersk, Nieżywięć, Polnica, Przechlewo.
Jako, że Chojniczanka to ekipa udzielająca się również na meczach Lechii Gdańsk, nikogo chyba nie dziwią relacje z Arką Gdynia oraz Bałtykiem. Oprócz gdyńskich ekip, kibice Chojniczanki nie przepadają za Kaszubią Kościerzyna, Pogonią Lębork oraz Zawiszą Bydgoszcz. Mecze z tym ostatnim rywalem zawsze wywoływały w Chojnicach spore emocje. Tak było chociażby w sezonie 98/99, kiedy Zawisza skroił dwie flagi Chojniczanki.
Jak widać, kibice Chojniczanki są jedną z lepszych ekip II ligi zachodniej i jeżdżą za swoją drużyną niemal wszędzie. Piątkowy mecz zapowiada się więc jeszcze ciekawiej, dlatego nakręcać znajomych i widzimy się w sektorze Y! CHROBRY!
Mecz CHROBRY – Chojniczanka już jutro! Początek o godzinie 19.00.