11.11.12: Relacja z Marszu Patriotów we Wrocławiu

Zgodnie z zapowiedzią, prezentujemy Państwu relacje z obchodów Święta Niepodległości, w których swój udział wzięli także kibice Chrobrego Głogów. Na początek przedstawiamy Wam krótki opis tego, co miało miejsce podczas Marszu Patriotów we Wrocławiu. Niebawem na stronie pojawi się również relacja z Warszawy.

11.11.2012r. – Marsz Patriotów

Na niedzielnym Marszu Patriotów we Wrocławiu stawiła się około 40 osobowa delegacja z Głogowa i okolic (nie wliczając osób podróżujących na własną rękę, bo takich było zapewne sporo). W jej skład wchodzili kibice Chrobrego oraz głogowski oddział NOP. Główna grupa kibiców podróżowała pociągiem. Do stolicy naszego województwa dotarliśmy bez problemów, 20 minut przed rozpoczęciem manifestacji, po czym od razu ruszyliśmy w stronę wrocławskiego rynku, gdzie spotkaliśmy się z osobami podróżującymi innymi środkami transportu.

W marszu uczestniczyło ponad 5 tysięcy ludzi, dla których przejawy patriotyzmu nie ograniczają się tylko do oglądania meczów reprezentacji narodowej. Na każdym kroku widziane były biało-czerwone flagi. Żarscy nacjonaliści specjalnie na ten dzień przygotowali flagę w wymiarach 35x3m! W trakcie przemarszu nie zabrakło haseł antykomunistycznych, przeciwko Unii Europejskiej oraz okrzyków oddających hołd Bohaterom Narodowym. Poza najliczniejszą grupą kibiców Śląska, obecni byli między innymi fani Sparty Wrocław, Miedzi Legnica, Zagłębia Lubin, Promienia Żary oraz Gryfa Słupsk. Podczas przemarszu nie brakowało petard hukowych, rac oraz pochodni. Pod pomnikiem Chrobrego został odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego, po czym Marsz Patriotów został oficjalnie zakończony.

Głośno zapowiadające się środowiska lewackie tego dnia postanowiły pozostać w ukryciu :icon_smile:

Wraz z grupą, która przyjechała do Wrocławia wcześniej, poszliśmy zakupić prowiant na drogę powrotną, po czym udaliśmy się w stronę dworca głównego, skąd kilka minut później odjechaliśmy pociągiem się w stronę Głogowa. Drogę powrotną można zaliczyć do udanych, z wyjątkiem pewnego incydentu w Brzegu Dolnym. W Głogowie meldujemy się kilka minut po 21.

Wielkie brawa dla organizatorów, pozdrowienia dla wszystkich obecnych.

WIELKA POLSKA NARODOWA!

podesłał: R.
foto użyte do artykułu: tuwroclaw.com

Marsz Patriotów from tuPolska Sp. z o.o. on Vimeo.

Galeria z Marszu Patriotów we Wrocławiu