13 grudnia 1981: jutro 33. rocznica

Jutro, 13 grudnia 2014 roku, obchodzić będziemy 33. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Z tej okazji Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów organizuje głogowskie obchody pod hasłem „IDZIE ANTYKOMUNA GŁOGOWSKA”, na które serdecznie zapraszamy.

Program rozpocznie się od Mszy Świętej, która o godz. 17:00 odbędzie się w Kościele św. Klemensa. Zaraz po niej, w przykościelnej auli św. Gerarda, odbędzie się spotkanie z działaczem opozycji w czasach PRL i reżyserem filmu „MEDIA III RP” panem Pawłem Nowackim z Warszawy. Po pokazie filmu, planowany jest panel dyskusyjny, w którym poza panem Nowackim, udział wezmą: Franciszek Kamiński – opozycjonista i naczelny „bibuły” rozprowadzanej na terenie Głogowa w czasie stanu wojennego oraz Przemysław Bożek – nauczyciel jednej z głogowskich szkół.

Tegoroczne obchody 13 grudnia nie są pierwszymi w naszym mieście. W ubiegłym roku, w 32. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, ulicami miasta przeszedł marsz, w którym wzięło udział kilkaset osób. Niedługo po nim odbyła się Msza Święta, natomiast wieczorem miał miejsce koncert Andrzeja Kołakowskiego pt. „Oskarżeni o Wierność”.

Zobacz relację oraz galerię zdjęciową z 13 grudnia 2013 (STOWARZYSZENIE PATRIOTYCZNY GŁOGÓW FACEBOOK)

escort mersin